YENİ MODELLER › 100 özel Maserati'den iki tanesi Türkiye için!

100 özel Maserati'den iki tanesi Türkiye için!

01 Şubat 2020 / 00:31 Maserati, sadece 100 adet üreteceği “Royale” adındaki özel model serisini tanıttı

100 özel Maserati'den iki tanesi Türkiye için!

Maserati, “Royale” adını verdiği özel seri modeller hazırladı. İlk olarak 1986 yılında 51 adet “Quattroporte Royale” üreten Maserati, bu sefer üç farklı modelde 100 adetlik özel seri üretimi planlıyor. Levante, Quattroporte ve Ghibli modellerinden oluşan seri Blu Royale ve Verde Royale isimli mavi ve yeşil renkte iki yeni özel renk ile sunulacak. Seride, 275 beygir gücündeki 3.0 litrelik V6 dizel ile 350 ve 450 beygir gücünde 3.0 litrelik V6 benzinli motor seçenekleri yer alıyor. Üretimi 100 adetle sınırlandırılan ve Türkiye’ye biri Levante Royale dizel ve diğeri Ghibli Royale SQ4 olmak üzere iki adet ayrılan özel seri; Mart ayında ülkemizde olacak. 

6f671151c3d0ef1e6ab934fa7340dba9_0.jpg

Levante Royale 21 inçlik Anteo Staggered Antrasit jantlar, Ghibli ile Quattroporte Royale modelleri ise 21 inçlik Titanium Antrasit jantlarla donatılıyor. Gümüş renkli fren kaliperleri özel serinin ışıltısını tamamlıyor. Royale serisinin iç mekanı dokuma deri tekstilinin lüks ismi Zegna PELLE TESSUTA™ imzasını taşıyor. Koltuklardaki tek veya çift renkli Pieno Fiore deri döşemeler; hafifliği ve yumuşaklığıyla maksimum konfor vaat ediyor. İç mekanda dikkat çeken diğer özellikler arasında; Levante’de Metal Net, Ghibli’de Ebony (abanoz) ve Quattroporte’de Black Piano temalı parlak süslemeler, Bowers & Wilkins ses sistemi, elektrikli açılır cam tavan ve karartılmış camlar yer alıyor. Ayrıca her araç içerisinde, özel serinin imzası niteliğindeki “100 adetten biri” yazılı plaka bulunuyor. 

6f671151c3d0ef1e6ab934fa7340dba9_1.jpg

Royale özel serisinde; Cold Weather, Premium ve Driving Assistance Plus paketleri standart olarak sunuluyor. Donanımlar kapsamındaki “gelişmiş sürüş destek sistemleri”, şehir içi ve şehirlerarası yolculuklarda sürüş anında oluşması muhtemel tehlikelere aktif bir şekilde yanıt vererek sürücü ve yolcu güvenliğini sağlıyor. Royale serisinin orta konsolunda, 8,4 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekrana sahip Maserati Touch Control Plus (MTC +) bilgi-eğlence sistemi bulunuyor. Sistem; ön koltuk ve direksiyon ısıtması, iklimlendirme ve arka güneşlik gibi işlevleri kontrol edebiliyor. Dijital çağın tüm gereksinimlerini karşılayan sistem, hem Apple CarPlay hem de Android Auto üzerinden ekran yansıtma özelliğini destekliyor. Ayrıca, iPhone kullanıcıları, Apple’ın kişisel asistanı Siri’ye sesli komutlar vererek fonksiyonları yönetebiliyor. Günlük konuşma dilini anlayan sistem; arama yapma, müzik dinleme, mesajlar, hatırlatmalar, e-postalar, web siteleri ve çok daha fazlasına erişim sağlıyor.

 

ÇOK OKUNANLAR