SEKTÖREL › 3 boyutlu Amarok çizimi tamamlandı

3 boyutlu Amarok çizimi tamamlandı

04 Haziran 2011 / 00:50 Kaldırım Picassosu olarak tanınan Julian Beever'ın Nişantaşı'ndaki 3 boyutlu Volkswagen Amarok çizimi hayranlıkla izleniyor

3 boyutlu Amarok çizimi tamamlandı
Dünyanın önde gelen şehirlerinde çizdiği üç boyutlu resimlerle bir fenomen haline gelen ‘Kaldırım Picassosu’ Julian Beever, Nişantaşı’nda hazırlanan özel alanda 3 gün süren çizimini bitirdi. Volkswagen Amarok'u resmettiği çizimine 31 Mayıs’ta başlayan İngiliz sanatçıyı tüm bu süre boyunca İstanbullular ve yabancı turistler yalnız bırakmadı.

25 farklı renkte olmak üzere kendisi için üretilmiş 30 kilo özel tebeşirle toplam 30 saat çizim yapan Julian Beever, üç boyutlu dev çalışmasında kaldırımı delerek dışarı çıkan bir Amarok’un yanında, Boğaz Köprüsü, Boğaz ve İstanbul’u da resmetti. Bir yandan İstanbul’un yeni yüzü gökdelenleri ve modern şehir manzarasını diğer yanda ise doğayı buluşturarak Amarok’un hem şehir hem de bir off-road aracı olduğunu vurguladı.

İstanbul ve İstanbullular’dan ilham aldığını söyleyen İngiliz sanatçının eserinin yapım aşaması Volkswagen Ticari Araç’ın Facebook sayfasında da paylaşıldı. Beever’ın çalışmasının her aşamasında çekilen fotoğraflar da www.facebook.com/vwticariarac sayfasında yer alıyor.

Yoğun ilgiden çok mutlu olduğunu söyleyen ‘Kaldırım Picassosu’ tüm İstanbullular’ı da resminden keyif almaya çağırdı. İsteyenler bu inanılmaz çalışma ile hatıra fotoğrafı çektirebilecek. Fotoğraf makinesi yanında olmayan ya da daha profesyonel bir çalışma isteyenler için de tüm gün Nişantaşı’nda bulunan Volkswagen Ticari Araç’ın fotoğrafçısı arzu edenlerin fotoğrafını çekerek anında tab ediyor. Etkinlik pazar akşamına kadar sürecek.

ÇOK OKUNANLAR