SEKTÖREL › 3 milyonuncu Mazda3 üretildi

3 milyonuncu Mazda3 üretildi

28 Mayıs 2011 / 15:31 Mazda Motor Corporation tarafından verilen bilgiye göre, Mazda3’ün toplam üretimi 26 Nisan 2011 tarihinde üç milyona ulaştı

3 milyonuncu Mazda3 üretildi
Mazda Motor Corporation, Mazda3’ün toplam üretiminin 26 Nisan 2011 tarihinde üç milyon birime ulaştığını duyurdu. Bu dönüm noktasına, ilk nesil modelin üretiminin piyasaya sürülmesinden yalnızca yedi yıl ve on ay sonra ulaşıldı ve bu da Mazda3’ü, Mazda’nın halihazırdaki binek otomobil yelpazesindeki en hızlı satan modeli yaptı.

Mazda3, Mazda’nın Yamaguchi, Japonya’daki Hofu Fabrikasında (tüm Avrupa modelleri burada üretiliyor), Nanjing, Çin’deki Changan Ford Mazda Otomobil (CFMA) fabrikasında ve AutoAlliance Thailand’da (AAT) olmak üzere üç lokasyonda üretiliyor ve yaklaşık 90 ülke ve bölgede satılıyor. Üç milyonuncu Mazda3, Hofu Fabrikasında üretildi. Mazda’nın Ar-Ge’den sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hirotaka Kanazawa, düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “Mazda3, Mazda DNA’sının üç unsurunu bünyesinde barındırıyor: Karakteristik tasarım, sıradışı işlevsellik ve duyarlı yol tutuş ve sürüş performansı. Sürekli global başarı, tüm Mazda araç satışlarının üçte birini tekil eden, Mazda’nın ana modelinin ulaştığı büyümeyi göstermektedir. İlk nesil modelin pazarda boy gösterdiği günden beri sıradışı çevre ve güvenlik performansı geliştirilirken, Mazda’nın güçlendirilmiş marka DNA’sı ile otomobil endüstrisindeki değişikliklere cevap verilmiştir. Mazda3, üç milyon birim sınırını geçerken, her bir müşterimize bize verdikleri destek için teşekkür etmek ve beklentilerin ötesine geçen sürüş keyfiyle dengelenmiş sıradışı çevre ve güvenlik performansını sunmaya olan bağlılığımızı tekrar belirtmek isterim.”

ÇOK OKUNANLAR