SEKTÖREL › 500 bininci Yeti banttan indi...

500 bininci Yeti banttan indi...

20 Kasım 2015 / 22:28 Skoda'nın crossover modeli Yeti, 500 bin adetlik üretimi geride bıraktı...

500 bininci Yeti banttan indi...

Çek üretici Skoda’nın ilk SUV modeli olan Yeti, üretimde 500 bin adedi geride bıraktı. Yeti’nin 500 bininci örneği, geçtiğimiz günlerde bantlardan indirildi. Avrupa pazarlarının yanı sıra Çin’de de beğeni toplayan Yeti, Türkiye’de ise 9 bin adede yaklaşan satışıyla sınıfının önemli oyuncuları arasındaki yerini aldı.

Skoda’nın Kvasiny tesisinde banttan inen kırmızı renkli Yeti Monte Carlo, markanın bu sınıftaki başarısının da simgesi oldu. Markanın ilk kez 2009 yılında üretimine başladığı Yeti, o günden itibaren Avrupa’nın yanı sıra uluslararası pazarlarda da büyük beğeniyle karşılandı. Kvasiny’nin yanı sıra Rusya’da ve Çin’de de üretimi yapılan Yeti, 2013 yılında geçirdiği yenilenme operasyonu sonrasında yenilenen iç mekanı, gelişmiş bilgi ve eğlence sistemleri, “akıllıca” unsurları barındıran pratik özellikleri, yüksek fonksiyonelliğinin yanı sıra geliştirilmiş motor ve vites kutusu kombinasyonlarıyla başarısını bir adım daha öteye taşıdı.

58.700 TL’lik başlangıç fiyatına sahip olan Skoda Yeti, 1.2 lt benzinli manuel ve 1.4 lt TSI DSG otomatik seçenekleriyle satışa sunuluyor.

ÇOK OKUNANLAR