SEKTÖREL › Accent Blue dizel Türkiye'de

Accent Blue dizel Türkiye'de

03 Haziran 2011 / 23:34 Hyundai Accent Blue'nun dizel motor seçeneği, 40.500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu

Accent Blue dizel Türkiye'de
Ülkemizde, Nisan ayında 1.4 lt benzinli motor seçeneğiyle satışa sunulan Accent Blue’nun dizel motor seçeneği de bayilerdeki yerini aldı. 128 bg’lik gücü ile sınıfının en güçlü dizel otomobili ünvanını elde eden Accent Blue, 40.500 TL’den başlayan fiyat etiketleri taşıyor. Otomobilin değişken geometrili turboya sahip olan turbodizel motor seçeneğinin 100 km’de sadece 3.9 litre yakıt tükettiği açıklanıyor.

Accent Blue 1.6 CRDi, benzinli modelde olduğu gibi yine Mode ve Prime olmak üzere iki farklı donanım seviyesiyle sunuluyor. Mode seçeneğinde sürücü ve ön yolcu havayastıkları, ESP, VSM, soğutmalı fren diskleri, ön sis farları, Radyo/CD/MP3 çalar ve iPod bağlantısı gibi standart özelliklere sahip olan otomobilin Prime donanım seviyesindeyse ek olarak, yan ve perde havayastıkları, deri direksiyon ve vites topuzu, dijital klima, alaşımlı jantlar ve park sensörü bulunuyor.

Accent Blue Dizel’in fiyatları, şanzıman ve donanım seviyesine göre 40.500 ile 45.500 TL arasında değişiyor. Otomobilde hem manuel hem de otomatik şanzıman seçeneği sunuluyor. Hyundai’nin “New Thinking. New Possibilities. – Yeni Yaklaşım. Yeni Olanaklar” anlayışı çerçevesinde piyasaya sunduğu yeni modeli yedinci nesli Accent Blue, benzinli versiyonunda olduğu gibi dizel motor seçeneğinde de “5 Yıl Garantili Ultra Servis” paketini standart olarak sunuyor.  

ÇOK OKUNANLAR