SEKTÖREL › Alfa Romeo Giulia'ya What Car ödülü...

Alfa Romeo Giulia'ya What Car ödülü...

11 Ekim 2019 / 17:37 Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, What Car? Yılın İkinci El Otomobili Ödülleri’nde ödüle layık görüldü

Alfa Romeo Giulia'ya What Car ödülü...

Alfa Romeo, Giulia Quadrifoglio ile İngiltere’nin prestijli yayınları arasında yer alan What Car? tarafından düzenlenen 2019 Yılın İkinci El Otomobili Ödülleri’nin Performans Otomobili Kategorisinde birinci oldu. İtalyan stili ile yüksek performansı bünyesinde harmanlayan Giulia Quadrifoglio, uzmanların oylarıyla tüm rakiplerini geride bıraktı. What Car? Dergisi Editörü Steve Huntingford, konuyla ilgili değerlendirmesinde: “Giulia Quadrifoglio, heyecan verici otomobillerin yer aldığı bu kategoride, üstün performansı ve sürüş özellikleriyle ön plana çıkmayı başardı. 510 bg gücündeki Bi-turbo beslemeli V6 motorun sesi, ister dışarıdan ister araç içinde heyecan katsayısını ve otomobilin çekiciliğini daha da arttırıyor. Bu otomobil, ikinci el olarak satın alındığında dahi sürücüsüne belirgin bir katma değer yaratıyor.” ifadelerini kullandı. 

Yüzde 50:50 ön ve arka aks ağırlık dağılımna sahip, arkadan itişli bir otomobil olan Giulia Quadrifoglio’nun motor kaputunun altında 2,9 litre hacimli Bi-Turbo V6 görev yapıyor.  510 bg güç üreten bu motor Giulia Quadrifoglio’yu sadece 3.9 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaştırıp 307 km/s maksimum hıza çıkarabiliyor.

ÇOK OKUNANLAR