SEKTÖREL › Alfa Romeo Stelvio Türkiye pazarında...

Alfa Romeo Stelvio Türkiye pazarında...

10 Kasım 2017 / 15:50 Alfa Romeo tarihindeki ilk SUV model olan Stelvio, ülkemizde satışa sunuldu

Alfa Romeo Stelvio Türkiye pazarında...

Alfa Romeo'nun tarihindeki ilk SUV modeli Stelvio, 430 bin TL'den başlayan fiyat etiketleriyle ülkemizde satışa sunuldu. 280 bg gücünde 2.0 litrelik turboşarjlı motora sahip olan Stelvio'da 8-ileri otomatik şanzıman ve Q4 dört tekerlekten çekiş sistemine yer verilmiş. Bu motor-şanzıman kombinasyonuyla 0'dan 100 km/s hıza tam 5.7 saniyede ulaşan otomobilin 100 km'de ortalama 7,0 litre yakıt tükettiği açıklanıyor.

Adını İtalya'nın en yüksek dağ geçidi olan Passo dello Stelvio'dan alan Alfa Stelvio, 4.687 mm uzunluk, 1.903 mm genişlik ve 1.671 mm yükseklik verilerine sahip. Otomobilin aşağıya kadar uzanan radyatör ızgarasına sahip karakteristik burun tasarımının İtalyan markanın aidiyetine vurgu yaptığı açıklanmakta. Önden arkaya doğru yükselerek güçlenen omuz çizgisiyle belirgin çamurluk kuşakları kaslı ve güçlü bir görünüm sunarken, kapı üzerindeki çizgiler de dinamik görünümü perçinliyor.

Stelvio'nun sınıfının en dinamik sürüş karakterilerinden birine sahip olduğu belirtilmekte. En yüksek seviyede sürüş keyfini sunmak adına ön ve arka aks arasında ideal ağırlık dağılımına sahip olan Stelvio'nun karoserinde bolca alüminyum ve karbon fiber destekli malzemeler kullanılmış. Üstün sürüş özellikleri için geliştirilen yarı sanal direksiyon miline sahip yeni çift salıncaklı ön süspansiyon, hızlı ve keskin direksiyon tepkilerini beraberinde getirmiş.

ÇOK OKUNANLAR