SEKTÖREL › Alfa Romeo tarihine sanal yolculuk...

Alfa Romeo tarihine sanal yolculuk...

03 Mayıs 2020 / 23:03 Alfa Romeo, hayranlarını sanal ortam üzerinden büyülü bir yolculuğa davet ediyor

Alfa Romeo tarihine sanal yolculuk...

Alfa Romeo, hayranlarını ve otomobil severleri internet üzerinden 110 yıllık bir yolculuğa davet ediyor. Bu yıl, 24 Haziran’da 110. yaşını kutlayacak olan marka bir dizi büyüleyici hikaye aracılığıyla tarihini gözler önüne seriyor.

Alfa Romeo’nun teknolojik yenilikler, sportif başarılar ve unutulmaz tasarımlarla dolu hikayesini aktaran; geçmişten günümüze en özel Alfa Romeo modelleri hakkında bilgiler paylaşılan web serisi "Storie Alfa Romeo" hayata geçirildi. Bu seri ile İtalya’nın Arese kentindeki “Museo Storico Alfa Romeo”da yer alan; güzellik ve performanslarıyla beğeni toplamış otomobillerin daha önce yayınlanmayan hikâyelerine internet üzerinden erişilebiliyor.

1d363c907dd45aa43d95d44db4631642_0.jpg

“Storie Alfa Romeo”, markanın hikayesini arşiv görüntüleri ile destekleyerek tüm faaliyetlerini ele alıyor. “Storie Alfa Romeo” markanın İtalyan toplumunu kucaklayarak küresel bir simgeye dönüşümünü aşama aşama aktarırken; marka vizyonunu artıran yöneticiler ile araçların üretimine katkı sağlayan önemli tasarımcı ve mühendislerin deneyimleriyle de Alfa tutkunlarına bilgi dolu bir geçmişin kapılarını aralıyor.

1d363c907dd45aa43d95d44db4631642_1.jpg

Alfa Romeo’nun mihenk taşları ve en özel modellerinin aktarıldığı “Storie Alfa Romeo”, otomobillerin üretildiği dönemde yaşanan siyasi, kültürel ve popüler olayları da tarihçe paralelinde aktarılarak seriye renk katıyor. Giuseppe Merosi Milano’nun Via Cappuccio bölgesinde bulunan evinde ALFA (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili - Lombard Automobile Factory, Inc.) kurulmadan önce tasarladığı 24 HP’nin hikayesi ile başlayan ve 1925 yılına kadar yaşanan gelişmeleri aktararak ilerleyecek olan seri, takipçilerini bir bölümden diğerine samimi bir buluşmaya götürmeye hazırlanıyor.

ÇOK OKUNANLAR