YENİ MODELLER › Alfa'nın yeni sedanı tanıtıldı

Alfa'nın yeni sedanı tanıtıldı

24 Haziran 2015 / 17:11 Alfa Romeo'nun merakla beklenen yeni sedan modelinin örtüsü kalktı...

Alfa'nın yeni sedanı tanıtıldı

Alfa Romeo, model gamına güç katacak olan yeni sedan modeli Giulia'yı tanıttı. MiTo, Giulietta ve 4C'den oluşan Alfa Romeo gamının en önemli modeli olması beklenen Giulia, agresif bakışları, sportif gövde kiti, arka difüzörü, dörtlü egzoz çıkışları ve Maserati modellerini anımsatan arka tasarımıyla gerçek bir sportif sedan tasarımı sunuyor. Tabii bu görüntünün, Giulia'nın en performanslı versiyonu için geçerli olacağını düşünebiliriz. 

Alfa Romeo, henüz otomobilin kabin görüntüsünü paylaşmamış olsa da, içeride küçük bir direksiyon simidi, sportif koltuklar, ahşap ve karbonfiber kaplamalarla karşılaşabileceğimiz söyleniyor. 

Giulia, 510 beygir gücünde, 6-silindirli ve turboşarjlı bir motorla tanıtıldı. Standart olarak arkadan itişli, opsiyonel olarak ise dört tekerlekten çekişli olarak sunulacağı açıklanan otomobilin 0-100 km/s hızlanma süresi 3.9 saniye olarak açıklanıyor. 50/50'lik ağırlık dağılımına ve torque vectoring sistemine sahip olacağı iddia edilen Giulia'nın diğer motor seçenekleri henüz açıklanmış değil.   

ÇOK OKUNANLAR