GÜNDEM › Alman yayınlardan Panoramic i-Cockpit'e ödül

Alman yayınlardan Panoramic i-Cockpit'e ödül

24 Aralık 2023 / 23:34 Peugeot'nun E-3008 modeliyle tanıttığı Panoramic i-Cockpit'i Almanya'da ödüle layık görüldü

Alman yayınlardan Panoramic i-Cockpit'e ödül

PEUGEOT'nun kısa bir süre önce tanıttığı yeni E-3008'de yer verdiği Panoramik i-Cockpit®, Almanya'da AUTO BILD ve COMPUTER BILD okuyucuları tarafından “Eğlence” kategorisinde 2023 Bağlantılı Araç Ödülü’ne (Connected Car Award) layık görüldü. 

Kazanılan ödül hakkında değerlendirme yapan PEUGEOT Ürün Müdürü Jérome Micheron, “Bugüne kadar 10 milyonu aşkın memnun müşteriye ulaşan PEUGEOT i-Cockpit® başarılar ve gelişmelerle dolu 10 yıl boyunca hiçbir zaman böylesine kapsamlı bir değişim yaşamamıştı. Tamamen güvenli, sezgisel sürüşü ve araç içi rahatlığı bir sonraki seviyeye taşıyor” dedi.

PEUGEOT’nun yeni kokpit çözümü, ön konsolun üzerinde süzülen 21 inçlik yüksek çözünürlüklü bir panoramik ekrana, yeni bir kompakt direksiyona ve en sık kullanılan işlevlere hızlı erişim için ayrı ayrı yapılandırılabilen kumandalara (i-Toggles) sahip. Panoramik ekran, yolcu bölmesinden görülemeyen özel bir çözümle ön konsolun üzerine monte ediliyor. Bu çözüm, dokunmatik ekrana erişimi ve 21 inç büyüklüğündeki yüksek çözünürlüklü panoramik ekranın görüşünü iyileştiriyor. Panoramik ekranın sol tarafında, direksiyon simidinin üzerindeki gösterge ekranında sürüşle ilgili tüm bilgiler gösteriliyor. Sağ tarafta ise havalandırma, navigasyon, medya ve bağlantı sistemlerini kontrol etmek üzere kullanılabilen dokunmatik ekran yer alıyor.

AUTO BILD ve COMPUTER BILD, Bağlantılı Araç Ödüllerini (Connected Car Award) onuncu kez gerçekleştirdi. Teknoloji şirketlerinin, tedarikçilerin ve otomobil üreticilerinin en iyi fikirleri, autobild.de ve COMPUTER BILD üzerinden okuyucular tarafından oylandı ve ödüllendirildi. Bu, otomotiv endüstrisinin dijital dönüşümüne adanmış bir ödül olarak öne çıkıyor. Dijital trend belirleyiciler mobiliteyi daha güvenli hale getiriyor, sürdürülebilirliğe daha fazla katkıda bulunuyor, daha iyi bir sürüş deneyimi sağlıyor ve eğlenceyi yeni bir boyuta taşıyor. Her yıl en yenilikçi şirketler, Güvenlik, Eğlence, Yeni Mobilite ve Öncü Ödülü de dahil olmak üzere 7 farklı kategoride ve 2 editör ödülüyle onurlandırılıyor.

ÇOK OKUNANLAR