MOTORSPORLARI › Alonso siftah yaptı!

Alonso siftah yaptı!

10 Temmuz 2011 / 17:36 Britanya Grand Prix'i nefesleri keserken, Ferrari pilotu Fernando Alonso, bu sezonki ilk birinciliğini elde etti

Alonso siftah yaptı!
F1'de sezonun 9. yarışı olan Britanya Grand Prix'ine 3. sıradan başlayan Ferrari pilotu Fernando Alonso, Red Bull'un yaptığı hataları iyi değerlendirdi ve damalı bayrağı ilk sırada geçti. İspanyol pilot bu sezonki ilk birinciliğine imza atmayı başardı ve 25 puanı hanesine yazdırdı.

Yarışa 2. sıradan başlayan Red Bull pilotu Sebastian Vettel ise belli bir süre önde götürdüğü yarışta pitte yapılan hata sonucu yerini kaptırdı ve yarışı 2. sırada tamamladı. Pole pozisyonunda başladığı yarışta yerini koruyamayan Red Bull pilotu Mark Webber ise son bölümlerde yaptığı atakla Britanya Grand Prix'ini 3. sırada tamamladı ve podyum gören son isim oldu.

Yarışa 10. sırada başlayan McLaren pilotu Lewis Hamilton ise, Ferrari pilotu Massa'yı arkasında tutmayı başararak ülkesindeki yarışta 4. sırayı aldı. Yarışa 5. sırada başlayan McLaren pilotu Jenson Button ise, yarış dışı kaldı ve pilotlar sıralaması açısından büyük önem taşıyan yarıştan puan alamadı.

Kaynak: Ajansspor.com

ÇOK OKUNANLAR