MOTORSPORLARI › Alonso'nun Shell Helix Ultra kokteyli

Alonso'nun Shell Helix Ultra kokteyli

06 Mayıs 2011 / 01:59 Ferrari pilotu, Formula 1 öncesi Shell Helix Ultra’nın üstün özelliklerini özel bir kokteyl şovla anlattı

Alonso'nun Shell Helix Ultra kokteyli
Dünyanın dikkatini İstanbul Park’a çevirecek olan Formula 1 öncesi Divan Asia'da basınla buluşan Ferrari takımının pilotu Fernando Alonso, Ferrari’yle 60 yılı aşkın süredir işbirliği yürüten Shell Helix’in üstün özelliklerini anlattı. Shell Helix’in zorlu yarış pisti koşulları için geliştirilen formülünün, tüm sürücülere yollarda ayrıcalık yaşattığını vurgulayan Alonso’ya, Shell Formula 1 Proje Müdürü Ian Albiston da eşlik etti.

İstanbul’da olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Alonso, Shell ile Ferrari arasında uzun süreli bir iş ortaklığının bulunduğunu hatırlatarak, iki büyük markanın işbirliğinin çok güzel sonuçlar doğurduğunu söyledi. Yarışlarda Ferrari araçlarına verdikleri hizmetleri anlatan Ian Albiston ise, Formula 1 motorlarına bir insan gibi baktıklarını vurgulayarak, motor yağlarının önemine dikkat çekti. Albiston, Shell Helix’in içeriğindeki özel formüllerin motoru temiz tuttuğunu, sürtünmeyi asgariye indirerek aşınmayla mücadele ettiğini söyledi.
 
Alonso, toplantı salonuna kurulan sembolik Shell laboratuvarında, Shell uzmanlarıyla birlikte renkli bir kokteyl hazırladı. Şıra, bal, limon suyu, çilek ve naneden oluşan karışımın, Shell Helix’in üstün formülünü yansıttığını anlatan Alonso,  kokteyli basın mensuplarına ikram etti. Shell Madeni Yağlar Genel Müdürü Burçin Toktamış, toplantı sonunda Alonso’ya İstanbul’u anlatan bir kitap hediye etti.

Dünyada ve Türkiye’de lider marka
Shell Madeni Yağlar Genel Müdürü Burçin Toktamış;  Shell’in dünya genelinde son 4 yıldır “Bir numaralı madeni yağ tedarikçisi” seçildiğini, Türkiye’de de 4 yıl üst üste pazar lideri olduğunu belirterek, “Shell’in üstün Ar-Ge teknolojisi ve Ferrari’yle yaptığı işbirliği, tüm araçlara üstün performans ve uzun ömür sağlıyor. Laboratuvarlardan pistlere ve yollara uzanan Shell teknolojisi;  sürücülere performans, verimlilik ve tasarruf sağlıyor” diye konuştu.

ÇOK OKUNANLAR