KONSEPT › Aston Martin V12 Zagato Concept

Aston Martin V12 Zagato Concept

29 Mayıs 2011 / 17:19 Aston Martin ve Zagato'nun işbirliği sonucunda ortaya çıkan bu çarpıcı konseptten sınırlı sayıda üretilecek

Aston Martin V12 Zagato Concept
Zagato ile işbirliği içerisinde geçmişte, DB4GT Zagato, V8 Vantage Zagato ve DB7 Zagato gibi çarpıcı otomobiller geliştiren Aston Martin, V12 Zagato konseptiyle bu beraberliğin 50'nci yılını kutluyor. Birlikte ikonik otomobiller yaratan ikili, yine motorsporları odaklı bir otomobil geliştirmiş. Geçmişteki tüm Aston Martin Zagato’larla benzer çizgide ilerleyen karoser yapısı, bu otomobili diğer Aston Martin'lerden ayırıyor.

Otomobilde kullanılan 6.0 litrelik V12  Aston Martin motoru 517 beygir güç ve 570 Nm tork değerleri elde etse de, performansa yönelik ağırlık azaltımıyla birlikte Zagato çok daha güçlü hissettiren bir otomobil haline getirilmiş. Konseptin katılacağı ilk yarışın Nürburgring’teki 53'üncü ADAC ACAS H&R-Cup VLN yarışı olması öngörülüyor. V12 Zagato ayrıca, Haziran ayında Nürburgring’te düzenlenecek olan 24 Saat yarışına katılması da planlanıyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR