YENİ MODELLER › Audi A3 e-tron Concept

Audi A3 e-tron Concept

26 Nisan 2011 / 10:20 Audi A3'ün sedan konseptinin ardından bu gövde tipindeki çevreci e-tron versiyonu da gün ışığına çıktı

Audi A3 e-tron Concept
Audi A3, üretim tarihinde ilk kez sedan gövde tipiyle de sunulacak. Alman marka, bu yeniliği A3 Sedan konseptiyle ortaya koymuştu. Şimdiyse bu konseptin bir de 'e-tron' versiyonu tanıtıldı. A3 e-tron yüzde 100 elektrikli bir otomobil değil, bir hibrid. Otomobil, gücünü 20 kW (27 bg) güç üreten bir elektrik motoruyla kombine edilen 211 bg'lik 1.4 TFSI motordan alıyor. 7-ileri S-tronic şanzımanın görev yaptığı otomobilin toplam gücü 238 bg. Otomobilin yürüyen aksamıysa, markanın hızlı hatchback modeli RS3 Sportback'ten türetilmiş.

A3 e-tron konsepti, iki motor birlikte çalıştığında, 100 km/s hıza 6.8 saniyede çıkarak, 231 km/s'lik maksimum hıza ulaşabiliyor. Audi termal yönetim sistemi, start-stop teknolojisi ve enerji geri kazanım sistemiyle donatılan araç, sadece elektrik motorunu kullanarak, '0' emisyon ile 54 km yol kat edebiliyor. Otomobilin 12 kWh'lık lityum-iyon bataryaları arka koltuğun hemen gerisine yerleştirilmiş.

4.44 metre uzunluğunda bir gövdeye sahip olan A3 e-tron konsepti, 2.63 metre ile premium kompakt sınıftaki en uzun dingil mesafesini sunuyor. 4 kişilik bir kabine ve 410 litre hacimde bagaja sahip olan otomobilde yüksek kalite malzemeler, alüminyum detaylar ve üst düzey bir müzik sistemine yer verilmiş. Orta konsoldaysa 8 inçlik bir MMI ekranı bulunuyor. Bu ekrandan güç ve tüketimle ilgili bilgilere de ulaşılabiliyor.
 
Haber: Bahadır BEKTAŞ

ÇOK OKUNANLAR