KONSEPT › Audi, Q6 e-tron prototipini duyurdu

Audi, Q6 e-tron prototipini duyurdu

30 Temmuz 2023 / 15:46 Audi, yeni Premium Platform Electric (PPE) üzerine yükselen ilk modeli Q6 e-tron’u tanıttı

Audi, Q6 e-tron prototipini duyurdu

Audi’de geri sayım başladı. Yeni Premium Platform Electric (PPE) üzerine yükselen ilk modelin geliştirme aşamasına gelindi. Audi Q6 e tron prototipi, kullanılan yeni aydınlatma teknolojileriyle de fark yaratacak.

0b4fdb1528062235f754503bce69ddc1_0.jpg

Q6 e-tron, Audi tarihinin en önemli model girişiminin başlangıcını simgeliyor. Audi ve Porsche'nin ortaklaşa geliştirdiği bu teknoloji platformu, tamamen elektrikli araçlara özel olarak tasarlandı. Platform, orta boy ve lüks segmentler olmak üzere geniş bir model yelpazesini barındıracak şekilde ölçeklenebiliyor. Ayrıca PPE araçlarının batarya boyutu ve aks mesafesi de ölçeklenebiliyor. Bu, hem SUV ve CUV modeller hem de Audi ürün yelpazesinin temel ürün gamının bir parçası olan Sportback veya Avant gibi modellerde kullanılmasını mümkün kılıyor.

0b4fdb1528062235f754503bce69ddc1_1.jpg

Yıl bitmeden gösterilmesi planlanan yeni modelin, performans, menzil ve şarj açısından sektörde çıtayı yeniden belirleyeceği açıklanıyor. Q6 e-tron, Ingolstadt'taki üretim hattından çıkan ilk tamamen elektrikli model olmasıyla da ayrı bir öneme sahip. Ayrıca Audi'nin Ingolstadt'taki genel merkezi, kendi batarya montaj tesisine sahip ilk AUDI AG üretim tesisi olacak. Dolayısıyla yeni Audi Q6 e tron, markanın premium elektrikli ulaşım sağlayıcısına yönelik küresel dönüşümünü de temsil ediyor. 

ÇOK OKUNANLAR