SEKTÖREL › Audi, satış sonrası hizmetlerde en iyi marka seçildi

Audi, satış sonrası hizmetlerde en iyi marka seçildi

04 Nisan 2023 / 23:51 IACS sonuçlarına göre Audi Türkiye, servis ve satış sonrası hizmetlerdeki çalışmalarıyla birinciliği elde etti

Audi, satış sonrası hizmetlerde en iyi marka seçildi

Audi A.G tarafından Euro Bölgesi’nde yer alan büyük pazarlarda yapılan satış sonrası hizmetler müşteri memnuniyeti araştırması (IACS) sonuçlandı. Audi ve rakiplerinin 6 ay ile 10 yıl arası servis tecrübesine sahip bireysel müşterilerinin dahil edildiği araştırmada, katılımcılara markaların servis ve satış sonrası hizmetleri hakkında düşünceleri soruldu. Audi Türkiye, araştırma sonunda tüm rakiplerini geride bırakarak, servis ve satış sonrası hizmetlerdeki çalışmalarıyla birinci seçildi. 

6d596b79d28da1776c878008a580d20d_0.jpg

Tamamen araç sahiplerinin düşünceleriyle belirlenen araştırma sonuçları, Audi Türkiye’nin iş yapış stratejileri arasında öncelikli sırada yer alan servis ve satış sonrası hizmetlerde kaliteyi artırmak anlayışını ortaya koyması bakımından da önemli. 

Türkiye genelinde 47 yetkili servis noktasıyla hizmet sunan Audi Türkiye, servis çalışanlarına yönelik mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerine ara vermeden devam ediyor. Audi Türkiye, gerek dijital dönüşümün gerekliliklerini yerine getirebilmek, gerekse çalışanlarının kabiliyet ve yeteneklerini artırabilmek adına, Genel Müdürlük’teki eğitim sınıfını quattro sınıfı olarak yeniledi. 

6d596b79d28da1776c878008a580d20d_1.jpg

Yüz yüze eğitimlerin yanı sıra artırılmış gerçeklik destekli ve online olarak tüm çalışanların eğitimleri, farklı senaryolarla gerçeğe en yakın vakalarla gerçekleştiriliyor. quattro sınıfı; teknik ve teknik olmayan eğitimlerin yanı sıra akıllı sistemleri ve AR teknolojisi sayesinde çalışanları farklı senaryolara hazırlıyor. Sınıfta bulunan yüksek çözünürlüğe sahip görüntü sistemleri, canlı olarak durum değerlendirmesi yapmayı ve hızlı çözüm üretmeyi de mümkün kılıyor. Ayrıca, global eğitim programlarına da dahil olunarak vakalarla ilgili bilgi akışından da yararlanılabiliniyor.

ÇOK OKUNANLAR