MOTORSPORLARI › Avcı'nın hedefi birincilik

Avcı'nın hedefi birincilik

01 Haziran 2011 / 18:50 Yağız Avcı, 3-5 Haziran tarihleri arasında koşulacak olan Boğaziçi Rallisi’nde birincilik hedefliyor

Avcı'nın hedefi birincilik
Avrupa Ralli Şampiyonası’nın iddialı pilotlarının da start alacağı Türkiye’nin en eski uluslararası motorsporları organizasyonu Boğaziçi Rallisi, 3-5 Haziran tarihleri arasında koşulacak. 39’uncu Boğaziçi Rallisi’nin güzergahı, yine İstanbul'un Anadolu yakası ile Kocaeli'deki hızlı ve düzgün zeminli toprak etaplardan oluşuyor.

Avrupa Ralli Şampiyonası ile birlikte Türkiye Ralli Şampiyonası'na da puan verecek olan ralli, 3 Haziran Cuma günü Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan start alacak Boğaziçi Rallisi’ne Castrol Ford Team Türkiye iki Fiesta S2000 ve iki Fiesta R2 ile katılacak. Direksiyonlarına Yağız Avcı ve Murat Bostancı’nın geçeceği Fiesta S2000’lerde Bahadır Gücenmez ve Onur Vatansever de co-pilotluk görevini üstlenecekler. Emre Yurdakul-Burak Erdener ile Orhan Avcıoğlu ikilileri ise Fiesta R2’lerle yarışacaklar.

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Boğaziçi Rallisi’nde Yağız Avcı, geçen yılın Avrupa Ralli Şampiyonası Şampiyonu Rozetti ile başa baş mücadele etmiş ve çok az bir farkla ikinci olarak tamamlamıştı. 2010 yılında toprak rallilerde gösterdiği performans ile bu yıl Boğaziçi Rallisi’nin en iddialı pilotlarından biri olan Yağız Avcı, co-pilotu Bahadır Gücenmez ile zafer hedefliyor.

Serdar Bostancı: “Boğaziçi Rallisi takımımız ve Yağız için özel önem ve anlam taşıyor”
Geçtiğimiz yıl Boğaziçi Rallisi’nde Yağız Avcı’nın 16 etabın 4’ünde en iyi zamanı yapması ve yarışı kararlı ve hatasız pilotajıyla sürdürmesinin büyük bir başarı olduğunu hatırlatan Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, “Yağız’ın geçen yıl elde ettiği genel klasman ikinciliği ve en iyi Türk ekip olarak ralliyi tamamlamamız ile bu yıl daha umutluyuz ve yüksek hedefler koyduk. Özellikle Yağız’ın geçen yılki yarışta iki kez Avrupa Şampiyonu olmuş olan İtalyan pilot Rozetti ile başa baş mücadele edip, çok az bir farkla ikinci olması olağanüstü bir başarıydı. Bu yıl Yağız’ın Boğaziçi Rallisi’nde birincilik elde etmesi durumunda, 1999 yılından bu yana ilk kez bir Türk kazanmış olacak. 12 yabancı ekibin yarışacağı bu zorlu rallide Yağız’ın birinci olacağına inanıyorum. Takımımız adına yarışan tüm pilotlarımızın ellerinden gelen çabayı göstererek geçen yıl olduğu gibi bu yıl da tüm araçlarımızı finişe ulaştıracaklarına inanıyorum” dedi.

ÇOK OKUNANLAR