SEKTÖREL › B1 ehliyetiyle kullanılabilen Topolino geldi

B1 ehliyetiyle kullanılabilen Topolino geldi

28 Mart 2024 / 16:45 Fiat'ın %100 elektrikli sevimli şehir aracı Topolino 449.900 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu

B1 ehliyetiyle kullanılabilen Topolino geldi

FiIAT'ın şehir içi mobiliteyi ikonik bir tarzla birleştiren minik elektrikli aracı Topolino Türkiye yollarına çıkıyor. Markanın yenilikçi duruşunu, Dolce Vita olarak da tanımlanan renkli, eğlenceli ve pratik hayat tarzını ve saf İtalyan güzelliğini mükemmel bir şekilde buluşturan Topolino, Türkiye’de B1 ehliyetiyle 16 yaşından itibaren kullanılabilmesiyle de dikkat çekiyor.

İki farklı gövde tipi bulunan Topolino’nun kapalı versiyonu (Topolino), 449.900’TL’lik fiyatla FIAT showroomlarında ve markanın online satış kanalı online.fiat.com.tr üzerinden satışa sunuluyor. Topolino’da opsiyonel olarak tercih edilebilen Plus Paket, aracın fonksiyonelliğini ve şıklığını daha da ileriye taşıyor. Plus Paket’te yer alan Arka Bagaj Taşıma Aksesuarı, ön panelde yer alan kumaş kaplamalı “Dolce Vita” saklama kutusu, Krom Yan Ayna kapakları Topolino’nun zarifliğini daha da öne çıkartıyor. Plus Paket 30 Bin TL fark ile 479.900 TL’den satışa sunuluyor.

b1e8b4df1f468dc6bc509b7bed83272b_1.jpg

FIAT, Topolino için lansmana özel bir de satış kampanyasını hayata geçiriyor. Sınırlı sayıda Topolino, Mart ayında 150 Bin TL, 15 ay, yüzde sıfır faizli kredi imkânı ve aylık 10 bin TL’lik taksitle yeni sahiplerini bekliyor. Topolino’nun açılabilir tavanlı ve kapısız versiyonu olan Topolino Dolce Vita’nın satışına ise yaz aylarında başlanması planlanıyor.

Topolino, kompakt ölçüleri ve İtalyan güzelliğiyle sempatik bir tarz ortaya koyuyor. Topolino’nun tasarım anlayışı, güçlü bir sadeliği yansıtırken; “az olan çoktur” felsefesine gönderme yapıyor ve aynı zamanda fonksiyonelliğiyle de öne çıkıyor. Eğlenceli ve erişilebilir bir elektrikli araç olan Topolino, kullanıcılarına büyük bir mobilite özgürlüğü sunmaya hazırlanıyor. Özel Mint Yeşili rengiyle eğlenceli tarzını ortaya koyan ve şehir hayatına kolayca uyum sağlayan Topolino, güvenli yapısıyla da dikkat çekiyor. Ayrıca 14 inçlik özel jant tasarımı ile dikkat çeken modelin kabin içerisinde de tasarım anlayışına uyumlu bir estetik yaklaşım bulunuyor.

b1e8b4df1f468dc6bc509b7bed83272b_2.jpg

Topolino, son derece kompakt boyutu (2,53 metre uzunluk), kullanım kolaylığı ve 45 km/s’lik güvenli maksimum hızı sayesinde, yollarda rahat seyahat etme hissini canlandırıyor ve 75 kilometreye kadar menzil sunuyor. Topolino aynı zamanda dört saatten daha kısa bir süre içerisinde şarj olan 5,4 kWh batarya ile mükemmel bir elektrikli araç kapasitesi sunuyor. Kullanıcılar için şehir içi ve kısa mesafeli sürüşlerde ideal bir çözüm sunan Topolino, farklı yaşam tarzlarına da kolaylıkla uyum sağlıyor. Dolce Vita tarzını ve saf İtalyan güzelliğini mükemmel bir şekilde bünyesinde barındıran Topolino, markanın yenilik anlayışıyla bütünleştirdiği geçmişine hem sevimli hem de havalı bir yaklaşımla saygı duruşunda bulunuyor. Topolino, geniş cam yüzeyleriyle de keyifli bir sürüş deneyimi sunuyor.  

b1e8b4df1f468dc6bc509b7bed83272b_0.jpg

ÇOK OKUNANLAR