SEKTÖREL › Bentley Mulsanne'a ödül

Bentley Mulsanne'a ödül

24 Nisan 2011 / 04:24 Bentley‘in amiral gemisi Mulsanne, Centurion Dergisi okurları tarafından, en üstün otomobil olarak seçildi

Bentley Mulsanne'a ödül
American Express’in, en özel kredi kartı Centurion Card sahipleri için hazırladığı lüks yaşam stili dergisi Centurion'un okurları Bentley Mulsanne'ı seçti. Mulsanne, derginin 2010 Okur Tercihi Ödülleri kapsamında En İyi Sedan Otomobil kategorisinde en üstün otomobil olarak seçildi.

Bentley Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Wolfgang Duerheimer ödülle ilgili şu açıklamada bulundu:
“Tepeden tırnağa Crewe’da tasarlanan ve geliştirilen yeni Mulsanne’ın aldığı Centurion Okur Ödülü, Bentley için önemli bir onurdur. Performansı, çok yüksek seviyede lüks ve rafine özelliklerle birleştirerek yeni bir Bentley amiral gemisi meydana getirme çabamızın bu şekilde takdir edilmesinden memnuniyet duyuyoruz.”

Tasarım Direktörü Dirk van Braeckel, Mulsanne’ın farklı görünümünün ardındaki ilham kaynağını şöyle açıkladı: “Yeni bir Bentley amiral gemisi tasarlama fırsatı çok az tasarımcının sahip olabildiği bir imkândır. Ekip, klasik Bentley mirasını yansıtan ipuçlarını modern çizgilerle harmanlayan heykelimsi bir form yaratmak üzere yola çıktı.” 

ÇOK OKUNANLAR