SEKTÖREL › Bir deprem açıklaması da Infiniti'den

Bir deprem açıklaması da Infiniti'den

16 Mart 2011 / 23:26 Japonya depremiyle ilgili diğer bir açıklama da Infiniti yönetimi tarafından yapıldı

Bir deprem açıklaması da Infiniti'den
Bayraktar Grubu bünyesindeki diğer Japon marka olan Infiniti de Japonya depremiyle ilgili bir basın açıklaması yaptı. Genel Müdür Murat Gürünlü imzasıyla gönderilen açıklama metni aşağıdaki gibidir;

"11 Mart 2011 tarihinde Japonya’da meydana gelen, binlerce insanın ölümüne ve çok büyük miktarda maddi hasara yol açan deprem, Bayraktar Grubu olarak bizleri derinden üzdü. Yıkıma uğrayan Japon halkının acısını paylaşıyor, kendilerine sabır ve acil şifalar diliyoruz.


Japonya'da gerçekleşen doğal felaketin ardından Infiniti fabrikası önemli bir zarara maruz kalmadı. Tochigi Fabrikası’ndaki Infiniti üretimi 18 Mart’a kadar kontrollü olarak durduruldu. Üretim durdurma gerekçesinin fabrikadaki güvenlik kontrolleri nedeniyle olduğunu belirtmek isterim.
 

Infiniti’nin Avrupa stoklarının anlık ve gelecekti satış faaliyetlerinde yeterli olacağının bilgisini paylaşmak isteriz. Konuyla ilgili önümüzdeki günlerde Infiniti merkezinden daha detaylı bir bilgilendirme yapılacak.

Şu anda Infiniti’nin Türkiye operasyonunu etkileyen olumsuz bir durum olmadığını hasar tespitinin de bir an önce sonuçlanmasını ve felaketin yaralarının en kısa sürede sarılmasını arzu ediyoruz.
"

Murat Gürünlü
Infiniti Genel Müdürü

ÇOK OKUNANLAR