KONSEPT › BMW Concept M5

BMW Concept M5

06 Nisan 2011 / 02:11 M5'in yeni nesli yakın bir gelecekte yollarda olacak. BMW bu müjdeyi otomobilin konsept versiyonuyla veriyor

BMW Concept M5
Güncel BMW 5-Serisi üzerine geliştirilen yeni M5 gün ışığına çıktı. Sportif sedanlar mahallesinde adeta bir efsane haline gelen M5'in yeni nesli, daha önce kamuflajlı haliyle pistte yakalanmıştı. Dünyanın en hızlı sedanları arasına girmeye hazırlanan bu otomobil Şangay Otomobil Fuarı'ndaysa konsept haliyle boy gösterecek.

M5 konsepti, 'M' ruhunu en iyi şekilde taşımayı amaçlarken, emisyon ve yakıt tüketimi konusunu da göz ardı etmiyor. Çift turbolu 5.0 litrelik V8 motorun sunduğu yakıt tüketiminin ve emisyon değerlerinin, önceki nesil M5'e göre %25 daha düşük olduğu belirtiliyor.

Otomobilin gücü hakkında henüz net bir açıklama yapılmazken X6 M ile benzer bir güç değeri sunması muhtemel görünüyor ve bu sebeple gücün 560 bg seviyelerinde olacağı tahmin ediliyor. V8 motor, çift kavramalı ve Drivelogic özellikli 7-ileri şanzımanla kombine edilecek. Arkadan itiş geleneğini devam ettiren M5’te auto start-stop sistemi, gelişmiş M süspansiyonlar ve aktif M diferansiyel bulunuyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR