SEKTÖREL › BMW i4 özel bir defilede sahneye çıktı

BMW i4 özel bir defilede sahneye çıktı

18 Şubat 2022 / 21:41 BMW i4 Türkiye’de ilk kez Raisa&Vanessa’nın dijital defilesinde gösterildi

BMW i4 özel bir defilede sahneye çıktı

BMW’nin tamamen elektrikli ilk Gran Coupé modeli olan i4, dünyaca ünlü moda tasarımcıları Raisa&Vanessa’nın New York Fashion Week kapsamında gerçekleşen dijital defilesinde ilk kez gösterildi. BMW’nin tamamen elektrikli modellerinin çatı markası BMW i iş birliği ile gerçekleştirilen özel etkinlikte Yeni BMW iX ve Yeni BMW iX3 sergilenirken, BMW i4 ise Türkiye’de ilk kez ortaya çıktı. Raisa&Vanessa’nın 2022 Sonbahar Kış koleksiyonuna estetik tasarımı ve cesur karakteri ile eşlik eden tamamen elektrikli BMW i4’in ilk çeyrek sonunda Türkiye’de yollarla buluşması hedefleniyor.

5c6084cc3f73d1da7df38c0993e1d776_2.jpg

Modacı ikizler Raisa&Vanessa ile birlikte gerçekleştirilen iş birliğinin bir parçası olarak, BMW i4 ile birlikte sürdürülebilirlik, tasarım ve lüksün zamansız hikayesinin buluşturulmasının konu edildiği bir film de yayına alındı. Doğadan, stilden ve lüksten ödün vermeyen tasarımlarla sürdürülebilirliği modaya yansıtma çabasında olduklarını ifade eden Raisa&Vanessa kardeşler, son koleksiyonlarına eşlik eden BMW i4’ün de tüm bu özellikleri tek bir potada erittiğini belirtti. Tasarıma başlarken doğa ile ilişki kurmanın ve doğanın zamanıyla senkron olmanın ilk adım olduğunu belirten tasarımcılar, BMW i4’ün modern, zarif ve sportif tasarımını doğa dostu elektrikli teknolojisiyle birleştirmesinden de etkilendiklerini belirtti.

BMW i4 ve ilk tamamen elektrikli M modeli BMW i4 M50 yollarla buluşmak için gün sayıyor. BMW'nin efsanevi sportif karakterini ve Gran Coupé'nin zarif tasarımını, ferahlık ve pratiklikle birleştiren BMW i4, WLTP normlarına göre 500 km'yi aşan bir menzil sunuyor. Baştan itibaren tamamen elektrikli bir sürüş sistemi için tasarlanmış esnek araç mimarisine sahip BMW i4, 2022'nin ilk çeyreğinde Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’ndaki yerini alacak.

5c6084cc3f73d1da7df38c0993e1d776_0.jpg

ÇOK OKUNANLAR