YENİ MODELLER › BMW X2 resmen tanıtıldı...

BMW X2 resmen tanıtıldı...

30 Ekim 2017 / 22:46 Önce konsept haliyle ardından ise kamuflajlarıyla karşımıza çıkan X2 karşınızda...

BMW X2 resmen tanıtıldı...

BMW, X model gamını genişletiyor. Markanın yeni UKL2 platformu üzerine inşa edilen X2, tıpkı markanın daha büyük X modelleri X4 ve X6 gibi tasarım açısından gamın sportif tarafında duruyor. M Sport ve M sport X vesiyonlarında  20 inçe kadar uzanan devasa jantlara ve coupe benzeri tavan hattıyla dinamik bir duruşa sahip olan X2'nin tasarımındaki en ilgi çekici detay ise C sütununda bulunuyor. Karakteristik Hofmeister kıvrımıyla şekillenen C sütununda BMW logosuna yer verilmiş. Bu detay da bizi markanın geçmişteki 2000 CS ve 3.0 CSL modellerine götürüyor.

Dinamik bir sürüş karakterine sahip olduğu iddia edilen X2'de tıpkı diğer BMW modellerinde olduğu gibi Sürüş Deneyimi Kontrolü'ne yer verilmiş. Bu özellik Comfort, Sport, EroPro modları sunuyor. Gövdeyi 10 mm alçaltan Dinamik Süspansiyon Kontrolü'nü opsiyon listesine ekleyen X2'nin M Sport ve M Sport X paketlerinde ise M Sport süspansiyonlar standart olarak sunulmakta.

BMW X2 üç ve dört silindirli motorlardan oluşan geniş bir motor gamıyla üretiliyor. Önden çekişli versiyonlar sDrive18i, sDrive20i ve sDrive18d adıyla sunulurken, dört tekerlekten çekişli X2 gamı ise xDrive20i, xDrive18d, xDrive20d ve xDrive25d'den oluşuyor.

Sports Activity Coupe olarak adlandırılan X2'nin detaylı fotoğraflarına aşağıdaki galeri bölümümüzden ulaşabilirsiniz...

ÇOK OKUNANLAR