SEKTÖREL › BMW'de yılın yöneticisi Türkiye'den

BMW'de yılın yöneticisi Türkiye'den

19 Nisan 2011 / 18:37 BMW Excellence in Sales 2010 yarışmasında, 'Yılın Yöneticisi' kategorisinin birincilik ödülü Borusan Otomotiv'e gitti

BMW'de yılın yöneticisi Türkiye'den
BMW AG tarafından düzenlenen BMW Excellence in Sales 2010 yarışması Manager of the Year/Yılın Yöneticisi kategorisinde 30 pazarı temsilen yarışan 600 bayi ve distribütör katılımcısı  arasından Borusan Oto İstinye Şube Genel Müdürü Ayşe Öktem, finalde Amerika ve Kolombiyalı rakiplerini geride bırakarak Dünya Şampiyonu oldu.

26 yıldır Borusan Otomotiv’de çeşitli pozisyonlarda görev yapmış olan Ayşe Öktem 2001 yılından beri Borusan Otomotiv’in en büyük yetkili satıcı ve servisi olan Borusan Oto Servis ve Ticaret AŞ İstinye şubesinin Genel Müdürlük görevini yürütüyor.

BMW Welt/Münih’teki Ödül Töreni’nde Ayşe Öktem’e ödülünü verirken BMW AG Satış ve Pazarlamadan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ian Robertson 2010 yılının BMW’nin tarihinin en iyi 2. Yılı olduğunu, geçtiğimiz yıllara oranla en önemli farkın, Amerika, Asya ve Avrupa kıtalarındaki ülkelerin performansına bakıldığında, 2010 yılında her 3 kıtada da gelişmeler olduğunu söyledi ve dikkat çeken, öne çıkan ülkelerin başında Çin, Hindistan ile birlikte Türkiye’nin de önemini bir kez daha vurguladı. Yarışmanın 3 yıldır düzenlendiğini, BMW AG için çok önemli olduğunu, bu yarışmalarda finale kalanların BMW dünyasının en iyileri olduğunu ve çok ciddi bir eleme sonucu belirlendiğini ifade etti.

Ayşe Öktem, müşteriye dokunan süreçlerdeki proje çalışmalarına liderlik etmek, siyah kuşak proje yöneticisi olarak görev yapmak, müşteri odaklı uygulamaları hayata geçirmek, yenilikçi uygulamalara açık olmak, ilkokullarda meslek tanıtımı ve çevre koruma ile ilgili bilgilendirme gibi sosyal sorumluluk çalışmalarına katılmak, ekip ruhunu  destekleyici yaklaşımı ve  fark yaratan başarılı personel yetiştirmek gibi özellikleri ile bu ödüle layık görüldü.

Ayşe Öktem ödülü alırken yaptığı konuşmada; 26 yıldır Borusan Otomotiv ve BMW Group için çalışmış olmaktan duyduğu gururu, bu markalara ve işine duyduğu sevgi, bağlılık ile marka değerlerini taşımak ve yansıtmaktan aldığı hazzın kendisine bu ödülü getirdiğini belirterek, “BMW dünyasının Oscar’ını ülkem, şirketim, ekibim ve tüm kadın çalışanlar adına alıyorum” dedi.
Öktem konuşmasını , deneyim ve bilgilerini kendisi ile paylaşmış olan birlikte çalıştığı yöneticilerine bu imkanları sağladıkları için, eşi ile kızına da yoğun iş hayatına gösterdikleri sabır ve anlayış için teşekkür ederek tamamladı.  

ÇOK OKUNANLAR