MOTORSPORLARI › BOM İtalya'dan puanla döndü...

BOM İtalya'dan puanla döndü...

26 Haziran 2018 / 23:09 Borusan Otomotiv Motorsport takımı Misano Marco Simoncelli Pisti’nden puanla döndü

BOM İtalya'dan puanla döndü...

İtalya’daki Misano Marco Simoncelli Pisti, geçtiğimiz hafta GT4 European Series üçüncü ayak 5. ve 6. yarışlarına sahne oldu.

GT4 European serisinde 24 takım, 44 otomobil, 97 sporcu ve 17 farklı marka arasında, Türkiye’yi temsil eden Borusan Otomotiv Motorsport'un tecrübeli sporcularının daha önce şampiyonluk kazanmış oldukları 3H Endurance Champions Cup’tan tanıdıkları pistte, bu sefer genç pilotlar Ali Türkkan ve Yağız Gedik yarıştı.

Cuma günü şiddetli yağmur altında gerçekleşen zorlu test seanslarında pistteki en iyi BMW olarak dikkat çeken sporcularımız, sıralama turları sonuçlarına göre ilk yarışta 37'nci, ikinci yarışta ise 18'inci sıradan start almaya hak kazandı.

İlk yarışta Yağız Gedik ile start alan Borusan Otomotiv Motorsport takımı, yarış başından itibaren tutturduğu hızlı tempo ile pit stopa 22. sıraya yükselmiş olarak ulaştı. Otomobili devralan Ali Türkkan da başarılı grafiği devam ettirerek genel kasmanda 13. Silver grupta ise 7. olarak finiş gördü. Takım böylelikle 6 puanı daha hanesine yazdırmış oldu.

İkinci yarışta 18. sıradan start alan ekip yarış içinde 8. sıraya kadar yükselmiş olmasına rağmen yarış içinde 2 kere pitten geçmek zorunda kalarak finişe 23. sırada ulaştı.

Borusan Otomotiv Motorsport ekibi şimdiden 20-22 Temmuz tarihlerinde Belçika - Spa Franchorchamps’te gerçekleşecek olan dördüncü ayak yarışlarına hazırlanmaya başladı.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan Borusan Otomotiv Motorsport’un diğer sponsorları arasında, Shell, Borusan Lojistik, Glasurit, Sofra Grup, Özüaydın, Cesan, Securitas ve Technogym bulunuyor.

ÇOK OKUNANLAR