MOTORSPORLARI › Borusan Motorsport BMW 3.20’nin 7’inci şampiyonluğunu kutlayacak...

Borusan Motorsport BMW 3.20’nin 7’inci şampiyonluğunu kutlayacak...

09 Kasım 2013 / 09:13 Borusan Otomotiv Motorsport, BMW 320’nin 7’inci şampiyonluğunu kutlayacak!

Borusan Motorsport BMW 3.20’nin 7’inci şampiyonluğunu kutlayacak...

Türkiye Pist Şampiyonası’nın finali öncesi, 4 yarışta 4 birincilik kupası kaldıran Borusan Otomotiv Motorsport, kazandığı puanlarla şampiyonluk için önemli bir avantaj elde etmişti. Final yarışının 9-10 Kasım tarihlerinde gerçekleşeceği İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde de bu üstünlüğünü koruma ve şampiyonluk kupasını kaldırma hedefiyle yola çıkacak takım yine araç parkındaki 2 BMW 320 si ve BMW M3 ile boy gösterecek. 
BMW 320’nin 7’inci üstünlüğü
Son 2 sezonun Süper Grup Şampiyonu Kaan Gürgenç, bu sezon da liderliği kimseye kaptırmadı. Sezonun bitimine 2 yarış kala şampiyonluğunu ilan eden tecrübeli pilot Kaan Gürgenç, sezona, final yarışlarını da kazanarak veda etmek istiyor. 
Bu sayede BMW 320 de Türkiye’de 7 kez üst üste şampiyon olan ilk araç olarak büyük bir zafer yaşacak. Motorsporları dünyasında eşine az rastlanan büyük bir başarıya imza atacak BMW 320, 7’inci şampiyonluğunu 2013 Türkiye Pist Şampiyonası finalinde kutlayacak.
Süper Grup’ta yarışan takımın diğer pilotu Levent Kocabıyık ise en yakın rakibiyle puan avantajını koruyarak bu sezon da 2’incilik kupasını kaldırmak için yarışacak.  
Bu sezon Takımlar Şampiyonluğu için mücadele eden Borusan Otomotiv Motorsport, final yarışı öncesi en yakın rakibiyle aralarındaki 18 puan farkıyla yine şampiyonluğun en büyük adayı konumunda. 
Maxi Grup’ta ise 2’inci durumda bulunan Can Artam için düğüm bu yarış çözülecek. Mutlak puan hedefiyle piste çıkacak Artam, sezonu zaferle sonlandırmak istiyor. 

 

ÇOK OKUNANLAR