MOTORSPORLARI › Bozhane'nin en hızlısı Vedat Diker

Bozhane'nin en hızlısı Vedat Diker

18 Mayıs 2011 / 00:57 Türkiye Tırmanma Şampiyonası, ikinci ayak olarak koşulan Mapfre Genel Sigorta Bozhane Tırmanma Yarışı ile devam etti

Bozhane'nin en hızlısı Vedat Diker
Otomobil sporlarının değişmez parkurlarından olan ve efsane otomobilleri ağırlayan Bozhane bu yıl geçtiğimiz yıllara kıyasla düşük kalan kayıt sayısı ile start aldı. Bozhane’de, 6.5 km uzunluğundaki parkurda iki çıkış üzerinden koşulan yarışta,Toksport takımı adına Mitsubishi Lancer Evo9 ile yarışan Vedat Diker; 4 dakika 14,3 saniye ve patlayan lastiğine rağmen yaptığı 4 dakika 17,3 saniyelik derecelerle toplamda 8 dakika 31,6 saniye ile günün en hızlı ismi oldu.

Vedat Diker’i toplamda 8 dakika 43,1 saniyelik derecesi ile Subaru Impreza pilotu Taner Şengezener takip etti. Dört çeker otomobillerin hemen arkasında dereceleri ile dikkat çeken isim ise Renault Clio Ragnotti ile Bülent Gürkan oldu. Toplamda 8 dakika 49 saniye elde eden Bülent, günün hızlı isimlerindendi.

Kategorilerde ise Kategori1’in galibi Ümit Can Özdemir olurken Kategori2’nin galibi Bülent Gürkan, Kategori3’ün galibi Fiat Palio S1600 ile Alkan Erden oldu. Kategori 4’te ise Vedat Diker hem kategorisinin hem de hafta sonunun en hızlı ismi oldu.

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda sezonun üçüncü ayak yarışı 25-26 Haziran tarihlerinde Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) organizatörlüğünde gerçekleştirilecek.

ÇOK OKUNANLAR