SEKTÖREL › BP'den yeni yakıtlar

BP'den yeni yakıtlar

10 Haziran 2011 / 00:11 BP Türkiye, yeni formüllü BP Ultimate benzin ve dizel yakıtlarını piyasaya sundu

BP'den yeni yakıtlar
BP Türkiye, yeni BP Ultimate yakıtları BP Ultimate Eurodiesel, BP Ultimate Kurşunsuz 97 ve  BP Ultimate Kurşunsuz 95'i piyasaya sundu.  Motoru sıradan yakıtların beş katına kadar daha fazla temizleme gücüne sahip olduğu açıklanan ve BP tarafından “şimdiye kadarki en iyi yakıtlarımız” olarak tanımlanan yeni BP Ultimate yakıtlar, benzinli  veya dizel motorları hiç olmadığı kadar formda ve sağlıklı tutmak için geliştirilmiş.

Yeni BP Ultimate yakıtların tüketicilere sunulması nedeniyle düzenlenen basın toplantısında konuşan BP Türkiye Akaryakıt Ülke Müdürü Richard Harding şunları söyledi: “Yeni BP Ultimate yakıtları şimdiye kadarki en iyi yakıtımız. BP Türkiye olarak, Türkiye gibi büyüyen bir pazarda yatırımlarımızı devam ettireceğimizi daha önce ifade etmiştik. Bu sözümüzü tutuyoruz ve BP’nin en iyi yakıtlarını Türk tüketicileri ile buluşturuyoruz. Böylece, Türk  tüketicisinin ilk tercihi olmaya ve  yüksek ürün ve hizmet kalitesi ile müşterilerine “daha fazlasını” sunmaya devam ediyoruz. Yeni BP Ultimate yakıtlarımız sayesinde  tüketicilerimiz araçlarındaki değişikliği kısa sürede fark edebilecekler.”

BP Akaryakıt Ürün ve Standartlar Müdürü Simge Ergun Camgözoğlu ise yeni BP Ultimate yakıtların, sıradan yakıtlara kıyasla beş katına kadar daha fazla motor temizleme gücüne sahip olduğunu belirterek şöyle dedi; “Motor bir aracın kalbidir, sağlıklı olduğunda araç çok daha iyi performans gösterir. Yeni BP Ultimate yakıtları aslında motorunuza sağlık hizmeti sunuyor. Motoru her zamankinden daha formda ve sağlıklı tutmak için özel olarak formüle edilen yeni BP Ultimate yakıtlar özel formülleri sayesinde motoru hiç olmadığı kadar temizliyor, koruyor, yakıt ekonomisi sağlıyor ve performansını artırıyor, ayrıca emisyonu da azaltıyor.”

Yeni BP Ultimate yakıtlarının, sıradan yakıtlarla çalışan motorlarda biriken ve motorun verimli çalışmasını, yüksek performans göstermesini önleyen zararlı tortuları temizlediği, yeni tortu oluşumuna, korozyona ve aşınmaya  karşı motoru koruduğu ve böylece motorun sanki yeniymiş gibi verimli çalışmasını sağladığı açıklanıyor.

ÇOK OKUNANLAR