GÜNDEM › BYD Dolphi'e AUTOBEST ödülü

BYD Dolphi'e AUTOBEST ödülü

16 Aralık 2023 / 19:12 BYD’nin kompakt hatchback modeli DOLPHIN "Avrupa’da Satın Alınabilecek En İyi Otomobil" seçildi

BYD Dolphi'e AUTOBEST ödülü

Dünyanın lider elektrikli otomobil markası BYD’nin C segmentinde yer alan tamamen elektrikli hatchback modeli Dolphin, AUTOBEST tarafından "Avrupa’da Satın Alınabilecek En İyi Otomobil" (Best Buy Car of Europe 2024) seçildi. AUTOBEST jürisinde yer alan ve 31 Avrupa ülkesini temsil eden 31 gazeteci, Dolphin'in sunduğu özelliklerle onu ilk sıraya taşıdı. Toplam 20.057 puan ile BYD Dolphin, Avusturya’da Teesdorf Pisti’nde gerçekleştirilen kapsamlı testlerin ardından diğer 3 finalistin önünde birinci sırada yer aldı.

Jüri üyeleri BYD Dolphin'in konforu, kalitesi ve üst düzey sürüş deneyiminin yanı sıra otomobilin geniş iç hacmini ve keyifli kullanımını da takdir etti. BYD’nin sunduğu üst düzey garanti kapsamı, düşük kullanım maliyetleri, yüksek standart donanımları ve teknolojik özellikleri de öne çıkarıldı.

Dolphin'in pratikliği ve geniş yaşam alanıyla birlikte BYD’nin e-Platform 3.0 mimarisinin üzerine yapılmasıyla birlikte dinamik bir sürüş deneyimi ve yüksek konfor sunduğu belirtiliyor. Euro NCAP güvenlik testlerinden 5 yıldız alan Dolphin, elektrifikasyon teknolojisiyle de öncü rol oynuyor. Dolphin, 60.4 kWh bataryaya sahip ve tek şarjla 427 km menzil sunuyor.

BYD Dolphin, markanın kendi geliştirdiği BYD Blade Batarya’yı kullanıyor. Kobalt, manganez ve nikel içermeyen Blade Batarya, geleneksel lityum-iyon bataryalara göre çok daha yüksek düzeyde güvenlik sunan Lityum Demir-Fosfat (LFP) kimyasına sahip. Bu sayede güvenlik ve dayanıklılık konusunda öne çıkan BYD Dolphin, düşük enerji tüketimiyle yüksek verimlilik sunuyor.

ÇOK OKUNANLAR