SEKTÖREL › BYD SEAL U DM-i cazip fiyatla geldi

BYD SEAL U DM-i cazip fiyatla geldi

15 Nisan 2024 / 18:50 Şarj Edilebilir Hibrit teknolojili SEAL U DM-i, cazip fiyatıyla Avrupa’dan önce Türkiye’de satışa sunuldu

BYD SEAL U DM-i cazip fiyatla geldi

Dünyanın ilk seri üretim şarj edilebilir hibrit aracını 2008 yılında pazara süren BYD’nin D-SUV segmentindeki PHEV teknolojili modeli BYD SEAL U DM-i, lansmana özel 2.090.000 TL’lik fiyat etiketiyle Türkiye pazarına sunuldu. Avrupa pazarından önce Türkiye’de satışa sunulan BYD SEAL U DM-i, ülkemize en yüksek donanıma sahip Design paketiyle geliyor. 

Markanın D-SUV hibrit modeli BYD SEAL U DM-i, standart donanımında LED ön farlar ve LED fren lambaları, 19 inç alüminyum alaş­ımlı jantlar, panoramik cam tavan, 10 hoparlörlü Infinity ses sistemi, ön cama yansıtılan renkli bilgi ekranı (head-up display), 15,6 inç elektrikli dönebilir dokunmatik multimedya ekranı, 360 derece panoramik görüş kamerası, elektrikli ayarlanabilir havalandırmalı ve ısıtmalı ön koltuklar gibi özelliklerle birlikte sunuluyor. 

96d2776ea0ff11e36a75acaa934ed64c_1.jpg

BYD SEAL U DM-i, BYD markasının yenilikçi Super DM (Dual Mode) teknolojisini kullanıyor. Bu sayede yüksek performansı, yüksek verimliliği ve konforu bir arada sunan SUV, dört silindirli 72 kW gücünde 1.5 litrelik benzinli motoru, 145 kW’lık elektrikli motorla kombine ediyor. BYD’nin 8 yıl/200.000 km garanti sunan, öncü Blade Batarya teknolojisini kullanan BYD SEAL U DM-i, Türkiye’nin tek DC şarj özelliği olan şarj edilebilir hibriti olma özelliğini taşıyacak. 18.3 kWh kapasitesiyle birlikte WLTP ölçümlerine göre ortalama sadece elektrikli motoru ile 80 kilometrelik elektrikli sürüş menzili sunan aracın kombine menzilinin 1.080 kilometre olması, onu konforlu bir uzun yol otomobili haline getiriyor. Modelin 18 kW DC hızlı şarjı destekleyen bataryası da rakiplerinden ayrışmasını sağlıyor. DC hızlı şarjı kullanarak otomobilin bataryasını %30’dan %80 doluluğa ulaştırmak sadece 35 dakika sürüyor. 0-100 km/s hızlanmasını 8.9 saniyede tamamlayan BYD SEAL U DM-i, WLTP normlarında 0.9 lt/100 km karma tüketim ortalamasıyla da dikkat çekiyor.

96d2776ea0ff11e36a75acaa934ed64c_0.jpg

"Okyanus Estetiği" tasarım dilini taşıyan BYD SEAL U DM-i, dinamik görünümü ve markanın yeni tasarım diliyle dikkat çekiyor. Güçlü omuz çizgileri ve şık tavan çizgisiyle sportif görünüme sahip bu yeni model, aynı zamanda kabininde de yüksek teknolojiyi, pratikliği ve konforu bir arada sunuyor. Kabinde, markanın teknolojik DNA’sını yansıtan iki büyük dijital ekran yer alıyor. Tercihe göre yatay veya dikey formatta kullanılabilen 15.6 inç’lik elektrikli dönebilir multimedya ekranı ve birçok bilginin de yer aldığı 12.3 inç’lik sürücü göstergesi her şartta kolay kullanım sağlıyor. 

Sınıfının en uzun ve en geniş araçlarından biri olan BYD SEAL U DM-i, 4.775 mm uzunluğa, 1.890 mm genişliğe ve 1.670 mm yüksekliğe sahip. 2.765 mm aks aralığı ve düz zemin tasarımı sayesinde arka yolcular için bol miktarda diz mesafesi sunarken tüm yolcular için eşsiz bir yaşam alanı sağlıyor. Buna ek olarak 552 litrelik bagaj hacmi arka koltuklar katlandığında 1.440 litreye çıkıyor.

BYD her modelinde olduğu gibi bu yeni modelinde de yüksek güvenlik standartlarından ödün vermemiş. Sınıfındaki en güvenli araçlardan biri olarak tasarlandığı açıklanan Seal U DM-i,Ön Çarpışma Uyarısı, Otonom Acil Durum Freni, Adaptif Hız Sabitleme Sistemi, Arka Çarpışma Uyarısı, Şerit Takip Asistanı, Şerit Değiştirme Asistanı, Trafik İşareti Algılama Sistemi ve Akıllı Hız Limiti Kontrolü gibi birçok sistemle donatılmış.

ÇOK OKUNANLAR