MOTORSPORLARI › Castrol Ford Team Türkiye sezona iyi başladı

Castrol Ford Team Türkiye sezona iyi başladı

02 Mayıs 2011 / 00:56 Castrol Ford Team Türkiye’nin genç pilotları, Ege Rallisi'nde takımlarına değerli puanlar kazandırdılar

Castrol Ford Team Türkiye sezona iyi başladı
Sezonun ilk yarışına iki Fiesta S2000 ve iki Fiesta R2 ile katılan Castrol Ford Team Türkiye, üç aracını finişe ulaştırarak şampiyonluk mücadelesi için önemli puanlar kazandı. Yarışın ilk günü sonunda sıralamada yedinciliğe kadar düşen Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi, güçlü rakipleri karşısında mücadeleyi bırakmayarak 2011 sezonuna genel klasman ikinciliğiyle başlamış oldu. Takımın diğer Fiesta S2000 ekibi Emre Yurdakul-Burak Erdener, rallinin 5’inci etabının son virajlarında yol dışına çıkarak mücadeleye veda etmek zorunda kaldılar. Kazanın ardından takımın Fiesta R2’leri tempolarını arttırdı. Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi ve Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi, dört tekerlekten çekişli rakiplerini geride bırakarak yarışı 8 ve 9’uncu sırada tamamladılar. Genel klasmanda üç otomobilini ilk 10 sırada içerisinde finişe ulaştıran Castrol Ford Team Türkiye, 2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’na 34 puan ile başlamış oldu.

Serdar Bostancı: “2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın zorlu ve heyecan verici bir sezon olarak tarihe geçeceğine inanıyorum”
Deneyimli pilotlar ve güçlü takımların şampiyonaya katılmasıyla rekabetin daha da arttığını dile getiren Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, “2011 yılı yüksek rekabetin yaşanacağı bir yıl olacağını gösterdi ve bu Türkiye motorsporları camiası adına son derece sevindirici. Deneyimli pilotların yanı sıra takımların da artık daha rekabetçi olmaları hepimiz için önemli bir kazanç.  Rekabetin artması, sporun her branşında olduğu gibi rallide de önemli. Türkiye Ralli Şampiyonası’nda yaşanan bu rekabet, Türk pilotları hızlandıracak. Bu sayede pilotlarımız, bu yıl ülkemizde gerçekleştirilecek en önemli ralli organizasyonu olan Avrupa Ralli Şampiyonası’nın Türkiye ayağı Boğaziçi Rallisi’ne daha da iyi hazırlanmış olacaklar. Bu sezon oluşan rekabet ortamı, uzun bir aradan sonra bir Türk pilotun Avrupa Ralli Şampiyonası’nın Türkiye ayağını kazanmasını sağlayacağına inanıyorum. Türkiye Ralli Şampiyonası’nın bir sonraki ayağı olan Boğaziçi Rallisi’nde geçen yıl Yağız, geçen senenin Avrupa şampiyonuna karşı verdiği mücadelede birinciliği kıl payı kaçırmıştı. Bu yıl Yağız’ın kazanabilecek güçte, deneyimde ve motivasyonda olduğuna inanıyorum.”

ÇOK OKUNANLAR