MOTORSPORLARI › Castrol Ford Team Türkiye Ukrayna yolcusu

Castrol Ford Team Türkiye Ukrayna yolcusu

14 Eylül 2012 / 18:24 Castrol Ford Team Türkiye, Doğu Avrupa Kupası liderliği için Ukrayna'ya gidiyor

Castrol Ford Team Türkiye Ukrayna yolcusu
Türkiye Ralli Şampiyonası’nın yanı sıra Doğu Avrupa Ralli Kupası’nı da kovalayan Castrol Ford Team Türkiye, 14-16 Eylül’de Ukrayna’da gerçekleştirilecek olan Yalta Rallisi’nde bir kez daha maksimum puan hedefiyle mücadele edecek. Ukrayna’nın Karadeniz kıyısındaki tatil beldesi Yalta’da üç gün sürecek olan rallide ilk gün 2, ikinci gün 6 ve son gün de 6 olmak üzere asfalt zeminli 14 özel etap koşulacak. Yalta Rallisi’nde pilotlar 261 km’si özel ve 461 km’si normal etap olmak üzere toplamda 723 km geride bırakacaklar.

Doğu Avrupa Kupası’nın yanı sıra IRC’ye (Kıtalararası Ralli Şampiyonası) de puan veren Yalta Rallisi’nin kaygan ve kırıcı etaplarında WRC’ye yakın rekabet yaşanacak. IRC serisinin en zor yarışlarından olan bu rallide start listesinin ikinci sırasında yer alan Yağız Avcı’yı Eurosport kanalında Cumartesi, Pazar ve Pazartesi yayınlanacak olan özetlerde izlemek mümkün olacak.

Castrol Ford Team Türkiye ve ülkemizi temsil edecek olan Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ve Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilileri, Yalta Rallisi’nde Doğu Avrupa Ralli Kupası’nı kovalayan 27 ekibe karşı mücadele edecekler. Ralliden zaferle ayrılmak isteyen Castrol Ford Team Türkiye; bu sayede hem Doğu Avrupa Kupası’nda liderliğe yükselecek hem de buradan 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’na puan taşıyarak pilotlar şampiyonasında büyük avantaj sağlayabilecek.

Serdar Bostancı: “Yalta Rallisi’ni kazanabilecek güçteyiz”
Türkiye’deki şampiyonada elde edilen başarılı sonuçlar sayesinde Ukrayna’ya yüksek motivasyonla gittiklerini ifade eden Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, “Basamaklarını teker teker çıkmayı hedeflediğimiz Avrupa’da belki de en önemli yarışlarımızdan birine çıkıyoruz. IRC gibi önemli bir şampiyonaya puan veren ralli rekabeti ve zorlu şartları nedeniyle araçlara meydan okusa da, genç ve deneyimli pilotlarımızın dayanıklılığını kanıtlamış Ford Fiesta’larla bir kez daha zafere ulaşacaklarına eminim. Teknik ekip ve pilotlar olarak mükemmel bir sonuçla döneceğimize eminim” dedi.

ÇOK OKUNANLAR