SEKTÖREL › Cayenne'e özel Magnum kit Türkiye'de

Cayenne'e özel Magnum kit Türkiye'de

10 Haziran 2011 / 02:26 Porsche modifikasyonları konusunda uzman Techart'ın Cayenne için geliştirdiği Magnum kiti F355 ile Türkiye'de...

Cayenne'e özel Magnum kit Türkiye'de
Techart'ın Türkiye mümessili F355, Porsche'nin Cayenne modeli için özel olarak geliştirilen Magnum gövde kitini ülkemize getirdi. Sadece 1000 adet üretilecek olan bu yüksek kalitedeki kit, şu an Türkiye'de sadece tek bir Cayenne’e uygulanacak.

Magnum kiti Techart’ın bilgi birikimini yansıtıyor. Techart Magnum kitte özellikle, aerodinami ve ideal havalandırma düşünülerek tasarlanan tampon dikkat çekiyor. Bunun yanında görsellikte atlanmamış. Büyük hava girişleri, çok iyi yerleştirilmiş gündüz farları ve 4 adet sis farı tamponu sıradışı kılıyor. Motor kaputu karbon fiberden yeniden dizayn edilen otomobilin böylece hem ağırlığı azaltılmış hem de daha sportif bir görünüm elde edilmiş. Kaputtaki hava kanallarıyla da motordaki sıcak havanın dışarı atılması amaçlanmış. 
.
Yan kısımda kullanılan ve çamurlukların devamı niteliğinde yapılan kabartmalar araca farklı bir tarz katıyor. Yan eteklerle birlikte aracın genişliği 92 mm artmış. Magnum’un etkili tasarımı arka kısımda da devam ediyor. Tavan spoyleri ve arka camın alt kısmındaki spoyler ilk dikkat çeken detaylar arasında. Arka tamponun difüzör bölümünde yer alan iç içe geçmiş çift çıkışlı son susturucular da sportif görünümü destekliyor.  Magnum kit içerisinde bulunan Techart imzalı havalı süspansiyonda sport modu bulunuyor ve bu mod gövdeyi alçaltıp, süspansiyonları sertleştiriyor. Magnum kitte jant ölçüleriyse tüketici tercihine bırakılıyor. 20, 21, 22 ve 23 inç büyüklüğündeki Techart jantlar arasından seçim yapılabiliyor.

Techart Magnum’un iç mekanı da ince işçiliğe sahip deriyle kaplanmış. İç mekandaki bir diğer çekici detay olan spor pedallar da Magnum kite dahil olarak sunuluyor. Magnum kitten 1000 adet üretilecek ve ilk üretilen Türkiye’de satılacak. Kit, daha sonra ise sipariş üzerine ithal edilecek.

ÇOK OKUNANLAR