LANSMAN › Chery'ler artık daha da iddialı...

Chery'ler artık daha da iddialı...

10 Şubat 2024 / 16:37 Chery TIGGO 7 PRO ve TIGGO 8 PRO'nun Avantgarde donanım seviyesi Türkiye pazarına sunuldu

Chery'ler artık daha da iddialı...

Türkiye otomotiv pazarında kısa sürede büyük bir başarı elde eden Chery, ülkemizde yüksek satış adetlerine ulaşan SUV modellerine üst düzey donanımlar içeren yeni bir versiyon ekledi. TIGGO 7 PRO ve TIGGO 8 PRO’nun yeni Avantgarde versiyonlarını Türkiye pazarına sunan marka, Türk müşterilerine tasarım ve işlev iyileştirmelerinin yanında daha akıllı ve kullanışlı bir yaşam tarzı vaat ediyor. Avantgarde donanımlı TIGGO 7 PRO 1 milyon 603 bin TL, TIGGO 8 PRO ise 1 milyon 793 bin TL’lik lansmana özel fiyatlarla satışa sunuldu.

24a896747c83be99389891de07c1b28e_0.jpg

Markanın iddialı kompakt SUV modeli TIGGO 7 PRO’nun yeni üst donanımlı versiyonu birçok farklı tasarım ve özellik güncellemesine sahip. Üst seviyeye çıkan iç tasarımıyla kalite hissi daha da ileriye taşınan araç, yüksek çözünürlüğe ve dokunma hassasiyetine sahip, arayüzü güncellenmiş 24,6 inç boyutundaki bilgi-eğlence sistemiyle üstün görüntü ve görsel deneyim sağlıyor. Yeni model aynı zamanda birden fazla kişinin şarj ihtiyaçlarını aynı anda karşılamak üzere Type-A ve Type-C bağlantılarını da kullanıma sunuyor. Aynı zamanda bu versiyonda hoparlör sayısı 6 adetten 8 adede çıkan Sony ses sistemi daha üst düzey bir ses deneyimi de sağlıyor. Ek olarak daha konforlu bir sürüş deneyimi için ön koltuklara soğutma özelliği eklenmiş. Yeni donanımlı TIGGO 7 PRO, şarj durumunu merkezi ekrandan takip edebildiğiniz 50W kablosuz hızlı şarjla da donatılmış. TIGGO 7 PRO’nun Avantgarde versiyonu ayrıca yeni ön ve orta konsol, otomatik kararan iç dikiz aynası, sürüş modlarıyla bağlantılı 64 renkli ambiyans aydınlatması, teması değiştirlebilen gösterge, hafızalı sürücü koltuğu ve yan aynalar, Türkçe Akıllı Sesli Komut Sistemi, kırmızı fren kaliperleri, çift katmanlı ses yalıtımlı ön camlar ve ön park sensörü gibi donanımlar sunuyor.

24a896747c83be99389891de07c1b28e_1.jpg

Üst düzey akıllı teknolojiye sahip bir SUV olarak konumlandırılan TIGGO 8 PRO’nun yeni Avantgarde versiyonu ise yenilenen prestijli dış tasarımıyla iç mekân kalitesi hakkında önemli ipuçları veriyor. TIGGO 8 PRO’nun üst donanımlı versiyonu yeni nesil 24,6 inç bilgi-eğlence sistemiyle daha sorunsuz bir kullanım sunuyor. Tamamen yeni bir görsel deneyim vadeden daha yüksek donanımlı TIGGO 8 PRO, 50W kablosuz şarj çözümüyle kablosuz şarj özelliğine sahip tüm akıllı telefonları destekliyor. Model aynı zamanda USB Type-C bağlantıları gibi güncellemeleri ve akıllı telefonlara yönelik kaymaz bir ped de içeriyor. Bu da ek kullanım kolaylığı ve işlevsellik sağlıyor. Ayrıca TIGGO 8 PRO’nun en üst versiyonu 9 hava yastığı ve 540° yüksek çözünürlüklü gelişmiş görüntü sistemi ile sürüş güvenliğini daha da iyileştiriyor. Otomobildeki klima sistemi de, AB standardı sağlık ve çevre koruma süreçleriyle de uyumlu. Bu işlev kabin içindeki koku ve hava kalitesini iyileştirerek daha sağlıklı ve güvenli hale getiriyor.

24a896747c83be99389891de07c1b28e_3.jpg

TIGGO 8 PRO’nun yeni Avantgarde versiyonunda ayrıca tam LED sonsuzluk formuna sahip stop tasarımı, spoylere entegre çift T formlu LED 3’üncü fren lambası, LED ön sis farları, yeni kapı döşeme tasarımı, yeni tip orta konsol, koyu kahve deri döşeme ve Türkçe Akıllı Sesli Komut Sistemi gibi yenilikler de sunuluyor.  

8ddd2bba839a1940e9a23facb0d512eb_0.jpg

"Türkiye pazarında sürdürülebilirlik adımlarını gerçekleştirmek istiyoruz” 
AHU TURAN / CHERY TÜRKİYE BAŞKAN YARDIMCISI​

Müşterilerinin taleplerini, öneri ve beklentilerini dinleyerek mevcut araçlarının yeni model ve versiyonlarını geliştirip pazara sunduklarını vurgulayan Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Ahu Turan, “Geçtiğimiz yıl Türkiye pazarında önemli bir talep karşısında 1.2 milyonu aşan bir satış hacmi ile rekor bir pazar gerçekleşmesine şahitlik ettik. Ve şunu gördük ki artık Türkiye’de her 2 müşterimizden bir tanesi SUV segmentte bir araca sahip olmak istiyor. Bizler de Chery Türkiye olarak bu çok kısa sürede Türkiye’de toplam otomobil satışlarındaki sıralamada ilk 10 içerisinde yer aldık. Geçen yıl OMODA 5, TIGGO 7 PRO ve TIGGO 8 PRO modellerimizle ilk 10’a girerken SUV pazarında en çok tercih edilen 4. marka olmayı başardık. Chery olarak C-SUV segmentinde 3’üncü sırada ve D-SUV segmentinde lider konuma ulaştık. Ve bizim için ne büyük bir gurur ki 40 binden fazla müşterimizin beğenisini kazandık. Markamızı tercih eden tüm müşterilerimize markam şahsım ve Türkiye’de 7 bölgede faaliyet gösteren tüm yetkili satıcılarımız ve ekiplerimiz adına bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. 2024 yılında amacımız; markamızın teknolojik, akıllı sürüş deneyimi yaratan gücünü müşterilerimize ulaştırmak ve bizim için stratejik öneme sahip Türkiye pazarında sürdürülebilirlik adımlarını gerçekleştirmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

24a896747c83be99389891de07c1b28e_4.jpg

Bir markanın gücünün ürünlerini satana kadar değil, aslında ürünlerini müşterileriyle buluşturduktan sonra satış sonrasında başardıklarıyla eş değer olduğunu belirten Ahu Turan, “Bu vizyon ile müşterilerimizin 7 gün 24 saat araçlarıyla ilgili sorularında onlarla kesintisiz iletişim halindeyiz. İhtiyaç halinde ikame araç hizmetimizle müşterilerimizin yanındayız. Ve yedek parça bulunurluğumuz bugün itibarıyla yüzde 90’ları aşan seviyede raflarımızda müşterilerimizi bekliyor. Ve tüm Chery müşterilerimiz Türkiye’de 5 yıl / 150 bin kilometre üretici garantisiyle, güvenli bir şekilde yollarına devam etmekteler. Türkiye’de bugün yine 7 bölgede, 30 ilde 47 yetkili satıcımız ile her gün daha da güçlenerek ilerlemekteyiz” dedi.

Chery Foto Galeri Tüm Chery Foto Galerileri
ÇOK OKUNANLAR