YENİ MODELLER › Chevrolet Malibu

Chevrolet Malibu

20 Nisan 2011 / 02:04 Chevrolet'nin iddialı özelliklere sahip yeni global sedanı, 6 kıtada ve 100 farklı ülkede satışa sunulacak

Chevrolet Malibu
Chevrolet'nin Şangay fuarında sergilediği yeni Malibu modeli, markanın globaldeki konumunu güçlendirecek bir otomobil. 100 farklı ülkede satışa sunulacak olan Malibu, hem soldan hem de sağdan direksiyonlu olarak üretilecek. Sportif bir sürüş karakterine sahip olduğu açıklanan otomobilde 4 ve 6 silindirli 10 farklı motor seçeneğine yer verileceği, tüm benzinli ve turbodizel motorlarda manuel ve otomatik şanzıman seçeneği sunulacağı belirtiliyor.

0.28 Cd'lik sürtünme katsayısıyla sınıfının en başarılı aerodinamik özelliklerinden birini sunan aracın, bu sayede hem yakıt verimliliğinin arttığı hem de rüzgar gürültüsünün minimuma indirildiği açıklanıyor. GM Dış Tasarım Başkan Yardımcısı Bryan Nesbitt, "Dış tasarıma bakıldığında yeni Malibu sportif görünümünün DNA'sını kardeşleri Camaro ve Corvette modellerinden almıştır" açıklamasını yaparak aracın tasarımına ne kadar güvendiklerini de gözler önüne seriyor.

Malibu'nun kabin özellikleri de çok iddialı. Kaliteli materyallere yer verilen kabin, yepyeni kokpit tasarımı sayesinde günlük sürüşleri daha sofistike bir hale getirmek üzere tasarlanmış. Ön panel çevresinde, kapı ve direksiyon üzerinde, metal, krom veya ahşap detaylara yer verilmiş. Kabindeki buz mavisi aydınlatma da içerideki ambiyansı etkileyen bir uygulama. Malibu'nun pekçok depolama alanına sahip olduğu açıklanıyor. Özellikle, 6 inç dokunmatik ekranlı radyonun arkasında yer alan geniş ve gizli bölme dikkat çekici.

10 hava yastığına sahip olan Malibu, ultra yüksek mukavemetli çelikten üretilmiş. Şeritten ayrılma uyarı sistemi, ileri çarpışma uyarı sistemi, arka kamera sistemi, arka park sensörü, ABS, ESC, EBD, virajda fren kontrolü ve kalkış torku kontrolü gibi özelliklere sahip olan aracın, sert ve sağlam gövde yapısı, sürüşe duyarlı hassas direksiyon sistemi ve McPherson ön gergi kollu ve çoklu bağlantılı arka süspansiyonlarıyla dinamik bir sürüş karakterine sahip olduğu belirtiliyor.

ÇOK OKUNANLAR