MOTORSPORLARI › Chevrolet WTCC takımına 'Sportbest' ödülü

Chevrolet WTCC takımına 'Sportbest' ödülü

16 Aralık 2012 / 03:41 Chevrolet WTCC takımı, AUTOBEST jürisi tarafından, 'Sportbest 2012' ödülüne layık görüldü

Chevrolet WTCC takımına 'Sportbest' ödülü
Chevrolet WTCC takımı, 15 Orta ve Doğu Avrupa ülkesinin önde gelen otomotiv editörlerinin oluşturduğu AUTOBEST jürisi tarafından, “Sportbest” 2012 ödülüne layık görüldü.

AUTOBEST Başkanı Ilia Seliktar ödülle ilgili olarak, “Bu ödül, yeni stratejimizin yeni bir dışa vurumu. Şimdiye kadar, bölgemizden gelen genç ve yetenekli sürücülere önem verdik. Bu yaklaşımımız çerçevesinde genç ve yetenekli sürücülere yatırım yapmaya devam edeceğiz. Daha önce motorsporları alanında bir çalışması olmayan Chevrolet, çok kısa bir süre içinde bu alanda bir numaraya gelmeyi başardı. Hepimiz, Chevy ekibinin yalnızca bizim verdiğimiz bu ödülü değil, aynı zamanda tüm motorsporları hayranlarının da alkışlarını hak ettiğine inanıyoruz” dedi.

Chevrolet WTCC yarışlarında 3 senedir üst üste kendi rekorunu yineliyor. Pilot Rob Huff, başarılı bir performans sergileyerek ikinciliği ve üçüncülüğü elde eden ekip arkadaşları Alain Menu ve Yvan Muller’dan önce bitirerek, Dünya Şampiyonu unvanıyla kupasını aldı. Bu üçlü, “ilk 3” sıralamasında ikinci kez yerlerini alırken; bu sayede bir Chevrolet pilotu da “Dünya Şampiyonu” unvanını üçüncü kez elde etmiş oldu. Yvan Muller; daha önce 2010 ve 2011 yıllarında Chevrolet ile bu unvana layık görülmüştü.

ÇOK OKUNANLAR