MOTORSPORLARI › Çifte şampiyonluk hedefi

Çifte şampiyonluk hedefi

23 Nisan 2011 / 04:10 'Castrol Ford Team Türkiye', Nisan ayı sonunda başlayacak 2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda pilotlar ve takımlar şampiyonluğunu hedefliyor

Çifte şampiyonluk hedefi
Geçtiğimiz yıl Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Fiesta S2000 ile Pilotlar Şampiyonluğu’na ulaşan “Castrol Ford Team Türkiye”, Nisan ayında start alacak olan 2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Pilotlar ve Takımlar Şampiyonluğu hedefliyor. Yeni sezona iki Fiesta S2000 ve iki de Fiesta R2 olmak üzere toplam dört araçla katılan “Castrol Ford Team Türkiye"yi geçtiğimiz sezon olduğu gibi genç pilotlar Yağız Avcı, Emre Yurdakul, Orhan Avcıoğlu ve Murat Bostancı temsil edecek.

Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay ve “Castrol Ford Team Türkiye” Direktörü Serdar Bostancı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen sezon açılışı buluşmasında basın mensupları ve motorsporları camiasının tanıdık yüzlerinin yanı sıra takım sponsorları Castrol, Pirelli, BP, DHL Supply Chain, Eksper, Omfesa, Yemekçi, Gürsel ve Ağaçlı firmalarının temsilcileri de yalnız bırakmadı.

Nuri Otay: Ford Otosan genç yeteneklere destek veriyor
Sezon açılışı buluşmasında konuşma yapan Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, “Ford Otosan olarak Türkiye’de motorsporlarına öncülük etmekten gurur duyuyor ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen genç yeteneklere destek veriyoruz. Tamamı genç pilotlardan oluşan ekibimizin ‘Castrol Ford Team Türkiye’yi başarıya taşıyacak en büyük güç olduğuna inanıyoruz” dedi.

Ford tarafından geliştirilen ve 2010 Ocak ayından bu yana ralli parkurlarında boy gösteren “Castrol Ford Team Türkiye”nin en önemli kozlarından Fiesta S2000 ile elde edilen başarıdan son derece memnun olduğunu ifade eden Nuri Otay, bu sezon yarışlarda iki Fiesta S2000’in yarışacağını vurgulayarak, takımlar şampiyonasındaki iddialarının arttığını belirtti. Otay, segmentinde Avrupa’nın en çok satılan model olan Fiesta’nın dayanıklılığını ve üstün sürüş performansını ralli parkurlarında da kanıtladığını söyledi.

Fikret Şen: Motorsporları konusunda Castrol ve Ford’un global arenadaki işbirliği Türkiye’de de aynı yapıda sürüyor
“Castrol Ford Team Türkiye”nin en büyük destekçilerinden Castrol’ün Türkiye Direktörü Fikret Şen, yüzyılı aşkın süredir motorsporlarının destekçisi Castrol’ün bu yıl itibarıyla dünya motorsporları platformunda yeni teknoloji ürünü Castrol Edge ile yer almaya başladığını ve Türkiye’de de bu strateji doğrultusunda hem motorsporlarına yüksek performans hem de yeni bir soluk getirmeyi amaçladıklarını bildirdi. Fikret Şen, “Castrol ve Ford global arenada motorsporları konusunda işbirliği içerisinde. Bu işbirliği Türkiye’de de aynı yapıda sürüyor ve iyi bir sinerji yaratıyor. Takımımıza yeni sezonda başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Serdar Bostancı : Bu yıl pilotlar ve takımlar şampiyonluğu hedefliyoruz
“Castrol Ford Team Türkiye” Takım Direktörü Serdar Bostancı ise “Yaş ortalaması 25 olan Türkiye’nin en genç şampiyonlarından oluşan ekibimiz ve güçlü araçlarımızla bu sezon da hem takımlar hem de pilotlar şampiyonasında iddialıyız. 2010 sezonunda yüzde 90’ın üzerindeki finiş başarımızla hem yetenekli pilotlara hem de son derece dayanıklı ralli otomobillerine sahip olduğumuzu kanıtlamıştık. Araç parkımıza katılan ikinci Fiesta S2000 ile Pilotlar Şampiyonluğu’nun yanı sıra bu yıl ilk kez mücadele edilecek olan Takımlar Şampiyonluğu’nun da en büyük favorisi olacağız” dedi. Bostancı, Fiesta Super 2000’lerin koltuğunda Yağız Avcı ve Emre Yurdakul’un, Fiesta R2’lerin koltuğunda ise Orhan Avcıoğlu ve Murat Bostancı’nın oturacağını açıkladı.

ÇOK OKUNANLAR