SEKTÖREL › Civic Hatchback makyajlandı

Civic Hatchback makyajlandı

22 Mart 2011 / 22:31 Makyajlı Honda Civic Hatchback, 1.4 litrelik motor seçeneğiyle satışa sunuldu

Civic Hatchback makyajlandı
Honda’nın Türkiye’de en çok ilgi gören modeli Civic’in Hatchback karoser seçeneği 2011 yılında yenilenen yüzüyle yollara çıkıyor. Yeni sportif ön ızgarası, Honda Accessories tarafından Honda Civic’e özel olarak tasarlanan 16 inçlik spor jantları, yeni bir tasarıma sahip olan çevreci alkantra sportif koltuk döşemeleriyle dikkat çeken makyajlı Civic HB, Sport, Comfort ve Technology adında üç farklı donanım seviyesine sahip.

Daha sportif bir tasarımla sürücülerin karşısına çıkan 1.4 Sport’ta 205/55 R16 ebadında alaşım jantlar bulunuyor. Araçtaki alcantara ve kumaş döşemelerse kullanıcının konforunu artıran unsurlar olarak sunuluyor. 1.4 Sport’ta Cruise Control sistemi, ön sis farları, güvenlik alarmı (Sesli uyarı sistemi), arka park sensörü, elektrikli katlanabilir yan aynalar, yağmur sensörü, alüminyum pedallar, otomatik yanan farlar, 6 hoparlör, deri direksiyon ve USB özellikleri ön plana çıkıyor.

Otomobilin 1.4 litrelik motoru 100 bg güç üretirken 4800 d/d'de 127 Nm tork değerine ulaşıyor. Şehir içi yakıt tüketimi 6.9 lt/100 km olarak açıklanan Civic HB 1.4 Sport'un ortalama yakıt tüketimiyse 5.7 lt/100 km.

Kullanışlı kabin özellikleri
Kabin genişliğiyle bilinen Civic Hatchback, 803 mm'lik ön ve arka yolcu arasındaki mesafesiyle dikkat çekiyor. Tamamen yatabilen arka koltuklarsa yükleme kapasitesini 1282 lt’ye kadar çıkarıyor. Civic HB’in koltukları yine bel, omurga ve kalçayı destekleyecek şekilde dizayn edilmiş.

ÇOK OKUNANLAR