SEKTÖREL › CMS janta Toyota'dan ödül

CMS janta Toyota'dan ödül

15 Nisan 2011 / 23:25 CMS jant, Toyota Motor Avrupa tarafından kalite dalında “2010’un En Kaliteli Tedarikçi Firması” seçildi

CMS janta Toyota'dan ödül
Avrupa’nın dördüncü büyük alüminyum jant üreticisi olan CMS, kalitedeki üstün başarılarına bir yenisini daha ekledi. Toyota Motor Europe tarafından her yıl, markaya mal tedarik eden firmalar arasında verilen Toyota Tedarikçi Kalite Ödülleri (Toyota Supplier Award for Achievement in Quality), Mart ayında Belçika’nın başkenti Brüksel’de sahiplerini buldu. Başta Toyota olmak üzere birçok otomotiv markasına jant tedarik eden CMS, Toyota tarafından kalite dalında yılın en iyi 5 tedarikçi firmasından biri seçildi. Toyota bu ödüle neden olarak da CMS’ nin üstün kalite anlayışı ve üretim sırasında atmosfere salınan düşük karbondioksit seviyesi olarak gösterildi. Ödülü CMS CEO’su Ünal Kocaman, Toyota Motor Europe Araştırma ve Geliştirme’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Hiroyuki Ochiai’nin elinden aldı.

CMS, 14 markaya jant üretiyor
Türk otomotiv yan sanayinin en büyük ilk 10 üreticisi arasında yer alan CMS’nin en fazla jant ihraç ettiği ülkelerin başında otomotiv endüstrisinin kalbinin attığı Almanya, Fransa ve İtalya gibi ülkeler yer alıyor. Toyota, VW AG (Audi, Bentley, SEAT ve Volkswagen), PSA Grubu (Peugeot-Citroen), Fiat Grubu (Alfa Romeo, Fiat ve Lancia), BMW, Renault ve Mercedes gibi markalar için ihracat odaklı üretim gerçekleştiren CMS, Türkiye’de de yine üretici firmalar olan Toyota, Renault, Fiat ve Honda markaları için jant üretiyor.

ÇOK OKUNANLAR