SEKTÖREL › Corolla'ya donanım ve teknoloji dopingi

Corolla'ya donanım ve teknoloji dopingi

05 Şubat 2024 / 00:34 Toyota Corolla zenginleşen teknoloji donanımları ve güvenlik özellikleriyle satışa sunuldu

Corolla'ya donanım ve teknoloji dopingi

Toyota'nın 50 yılda global olarak 52 milyon adetten daha fazla satış rakamına ulaşan popüler modeli Corolla, yeni model yılı geçişiyle daha fazla teknoloji ve güvenliğe sahip oldu. 2024 yılı için güncellenen ve daha fazla standart donanıma kavuşan Corolla, 1.165.000 TL’den başlayan fiyatlarla Şubat ayı itibariyle satışa sunuldu.

8c536e3c9a43a48c347ae2b27315bf55_0.jpg

Segmentinde rekabeti yeniden şekillendiren model olarak öne çıkan Corolla yeni versiyonu Vision Plus ve mevcut Dream, Dream X-Pack, Flame X-Pack ve Passion X-Pack versiyonlarıyla satışa sunuluyor. Yenilenen Corolla’da yeni model yılı geçişiyle artık 3. Nesil Toyota Safety Sense Güvenlik Sistemi tüm versiyonlarda standart olarak yer alıyor. Toyota Safety Sense 3 paketinde; Ön Çarpışma Önleyici Sistem, Trafik İşareti Algılama Sistemi ve Kavşakta Çarpışma Önleme, Proaktif Sürüş Desteği, Acil Durum Sürüş Durdurma Sistemi ve Güvenli Çıkış Asistanı gibi özellikler yer alıyor. Bu üst düzey güvenlik donanımının yanı sıra Vision Plus başlangıç paketinden itibaren Geri Görüş Kamerası, Kendiliğinden Kararan İç Dikiz Aynası, Sesli Komut Sistemi, Elektronik Park Freni gibi donanımlar standart olarak bulunuyor. Vision Plus versiyonuyla ilk kez sunulan Toyota Touch 9 inç multimedya sistemi ise kolay ve sezgisel kullanımı, kablosuz Apple CarPlay ve kablosuz Android Auto akıllı telefon bağlantı özellikleriyle birleştiriyor.

Yenilenen Corolla’nın üst versiyonlarında ise Premium LED Farlar, Kablosuz Şarj Ünitesi, Nanoe-X Hava Temizleme Teknolojili Çift Bölgeli Otomatik Klima ve Sürücü-Ön Yolcu Koltuk Isıtma gibi özellikler sunuluyor.

ÇOK OKUNANLAR