SEKTÖREL › CUPRA Leon, Euro NCAP’den 5 yıldız aldı

CUPRA Leon, Euro NCAP’den 5 yıldız aldı

17 Temmuz 2021 / 11:12 CUPRA'nın ilk modeli Formentor’a beş yıldız veren Euro NCAP, CUPRA Leon'u da aynı dereceye layık gördü

CUPRA Leon, Euro NCAP’den 5 yıldız aldı

CUPRA'nın yüksek performanslı kompakt modeli Leon, Euro NCAP tarafından yapılan güvenlik testlerinde beş yıldız almayı başardı. Daha önce Formentor modeliyle de bu dereceyi elde ettiklerini söyleyen SEAT ve CUPRA AR-GE’den sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Werner Tietz “CUPRA sadece performansı değil, aynı zamanda maksimum güvenliği de birleştiren araçlar sunmaya devam edecek.” dedi.

Hem içten yanmalı motor hem de plug-in hibrit versiyonları bulunan CUPRA Leon, Yetişkin Yolcu korumada yüzde 91, Çocuk Yolcu korumada yüzde 88, Savunmasız Yol Kullanıcısı yüzde 71 ve Güvenlik Asistanı değerlendirmesinde de yüzde 80 koruma değerlerine ulaştı.

da8112d745eb09243672875a4106b8c3_0.jpg

CUPRA Leon, Euro NCAP testlerindeki taleplere cevap verecek yeni güvenlik teknolojileri de sunuyor. Bu sistemler arasında; Yarı Otonom Seyahat Asistanı, Acil Durum Sürüş Asistanı, Uzun Far Asistanı ve Çarpışma Öncesi (Pre-Crash) Asistanı yer alıyor. Ön Bölge Asistanı (Front Asist), Şerit Takip Asistanı (LKS), Acil Durum Çağrı Sistemi (e-call) ve ön orta bölümde bulunan merkezi hava yastığı da dahil olmak üzere yedi hava yastığının entegrasyonuyla CUPRA Leon, pazarda sunulan en güvenli araçlardan biri konumunda.

ÇOK OKUNANLAR