MOTORSPORLARI › Dacia 4 ekiple Aicha des Gazelles Rallisi'nde

Dacia 4 ekiple Aicha des Gazelles Rallisi'nde

18 Mart 2011 / 22:04 Dacia, pusula ve harita kullanımına dayanan, kadınların katıldığı 21. Aïcha des Gazelles Rallisi'ne 4 ekiple giriyor

Dacia 4 ekiple Aicha des Gazelles Rallisi'nde
Şirket için çeşitliliğin bir performans faktörü olduğuna inanan Renault, Mart 2010’da Women@Renault planını ve ilgili sosyal paylaşım sitesini lanse ederek kadınların konumunu güçlendirme yolunu seçti. 2011 Aïcha des Gazelles Rallisi'ne katılmaya gönüllü kadın adayların hepsi, Women@Renault üyeleri arasından belirlendi. Ralliye ilk kez katılmak için sözkonusu sosyal paylaşım ağı üyelerinden elliden fazla adaylık başvurusu alındı.

Yarışmacı 4 ekibi seçmek üzere Renault, adaylara ralli atmosferini yaşatmak amacıyla, sportif, teknik yarışmalar ve jüri önünde motivasyon görüşmelerinden oluşan bir sınava tabi tutarak, bir hafta sonu yapılan seçmelerde adayları gerçeğe en yakın koşullarda test etti.

İki günlük bir staj kapsamında, seçilen 4 ikili, kumda sürüş teknikleri konusunda eğitim görüyor ve böylece Dacia Duster ile birlikte yarışmanın gerçek koşullarıyla yüzyüze gelmeden önce direnç ve adaptasyon kapasitelerini test etme fırsatına sahip oluyorlar. Women@Renault’nun 8 kadın katılımcısı ile La Poste grubunun 12 kadın katılımcısı yarış sırasında 2 Dacia Duster ile 2 bin 500 kilometre yol kat edecekler.

Crossover kategorisinde 2010 rallisinin kazananı ve 2011 adayı Isabelle Charles
"Bu yarışta 6. kez yeniden start almak görülmemiş bir şans, fakat bunu Women@Renault’dan 7 ekip arkadaşım ile paylaşmak, mutluluk duyduğum yepyeni bir durum. Bu yarış çok çekici, ancak deneyimlerimle biliyorum ki aynı zamanda son derece zorlu bir müsabaka. Ralliyi mümkün olan en iyi koşullarda yaşamaları amacıyla ekip arkadaşlarıma deneyimimle yararlı olmak için elimden geleni yapacağım." dedi.

ÇOK OKUNANLAR