YENİ MODELLER › Dacia Spring'in Extreme donanımı tanıtıldı

Dacia Spring'in Extreme donanımı tanıtıldı

14 Ocak 2023 / 00:42 Tamamen elektrikli Spring, Extreme donanımıyla birlikte 65 bg'lik yeni motor seçeneğine de kavuştu

Dacia Spring'in Extreme donanımı tanıtıldı

Dacia, Brüksel Otomobil Fuarı'nda tamamen elektrikli ilk modeli Spring’in Extreme donanım paketini tanıttı. Outdoor detaylarına sahip Extreme donanımı ilerleyen dönemlerde markanın dört ana modelinde de kullanıma sunulacak. Spring Extreme, tamamen yeni “Arduvaz Mavi” renk ve donanıma özel tasarım öğeleriyle yollara çıkacak. Yeni donanımın tavan barlarında, yan aynalarda, jant göbeklerinde, bagaj kapağındaki Dacia logosunda ve aracın sis farlarının üstünde yer alan dekoratif parçalarda Bakır Kahverengi kullanılıyor.

b2f461b1033fdc335d7a1ba4699740f2_1.jpg

Ön kapılarda ve kapı altı kaplamalarında yer alan topografik tasarımların çevresinde, kapılar ile ön çamurluklar arasında Duster’ın kendine özgü şnorkel ekipmanına yapılan bir gönderme bulunuyor. Aracın iç tasarımında ise kapı eşiklerinde ve ön kauçuk paspaslarında topografik desenler karşımıza çıkarken, ön kapı panellerinin belirli bölümleri dışında havalandırma ızgaraları ve navigasyon ekranı çerçevesinde Bakır Kahverengi dekorlar bulunuyor.

Dacia, yeni Spring Extreme ile birlikte, tamamen yeni ELECTRIC 65 motorun (65bg/48kW) dünya prömiyerini de yapıyor. Yalnızca Spring Extreme ile sunulan yeni motor, yeni ve benzersiz bir vites kutusu ile birleştiriliyor. Bu vites kutusu daha uzun bir menzil için daha yoğun enerji geri kazanımı sağlıyor ve daha iyi bir hızlanma performansı için tekerleklere iletilen torku artırıyor. 

b2f461b1033fdc335d7a1ba4699740f2_0.jpg

Tamamen yeni ELECTRIC 65 motor ile Spring Extreme'in WLTP ortalama döngüsünde 220 km ve WLTP şehir döngüsünde 305 km menzile ulaşabildiği açıklanıyor.

Satışa sunulduğu ülkelerde 2 yıldan kısa bir sürede 100 bin adedin üzerinde siparişle, elektrikli araç pazarının liderlerinden biri haline gelen Dacia Spring’in, 2023 yılının üçüncü çeyreğinde Türkiye’de kullanıcılarla buluşması planlanıyor. 

ÇOK OKUNANLAR