SEKTÖREL › Depremzede Honda'da üretim başlıyor

Depremzede Honda'da üretim başlıyor

04 Nisan 2011 / 19:46 Honda'nın deprem ve tsunamiden zarar gören Japonya'daki tesislerinde üretimin önümüzdeki hafta başlayacağı açıklandı

Depremzede Honda'da üretim başlıyor
Honda Türkiye'den yapılan açıklamaya göre; Honda’nın Japonya’da yer alan Saitama (Sayama, Saitama) ve Suzuka (Suzuka, Mie) üretim tesislerinde 11 Nisan 2011 Pazartesi gününden itibaren otomobil üretimine devam edilecek. Japonya dışında üretim yapılan ülkelerdeyse, üretimde kullanılan parçaların 4 Nisan 2011 tarihinden itibaren sevk edilmeye başlanacağı, ancak parça tedarik adetleri değişkenlik gösterdiği için bağlantılı Honda tesislerinde üretimlerin yüzde 50 kapasiteyle gerçekleştirileceği belirtiliyor.

1 Nisan 2011 tarihine kadar Japonya’da yaşanan parça temin sıkıntısı ve 4 Nisan’dan sonra parça temin adetlerindeki azalma nedeniyle, Honda Türkiye üretim adetlerinde de değişiklikler yaşanacağı açıklanıyor. 11 Nisan 2011 tarihinden itibaren Civic Sedan üretim adetleri yüzde 50 azaltılarak Türkiye’de üretimin kesintisiz olarak devam etmesi sağlanacak.

Honda Türkiye, üretim adetlerinin düşük olduğu bu dönemi, üretim iyileştirme çalışmaları ve çalışanların eğitilmesi şeklinde değerlendirileceğini belirtiyor.

ÇOK OKUNANLAR