GÜNDEM › Dodge Avenger RT

Dodge Avenger RT

03 Mayıs 2011 / 01:07 Dodge Avenger R/T, 283 bg gücündeki motoru ve sert yürüyen aksamıyla sportif Amerikan sedanları arasında yer alıyor

Dodge Avenger RT
Hızlı Amerikan sedanları arasında yer alan Dodge Avenger R/T makyajlandı. Dış tasarımında küçük çaplı değişiklikler yer alan otomobilin motor kaputunun altındaysa artık daha güçlü bir motor görev yapıyor. Daha önce 235 bg'lik bir motora sahip olan Avenger R/T'nin V6'sı artık 283 bg güç üretiyor. Bu ünite 6 ileri otomatik şanzımanla kombine edilmiş. Avenger R/T'nin motorunun yanı sıra yürüyen aksamı da iyileştirilmiş. Helezon yayları ön yüzde 17, arkadaysa yüzde 12 oranında sertleştirilen aracın, arka stabilize barı da 2 mm genişletilmiş. 

Sportif sedan, standart Avenger'dan biraz daha farklı görünüyor, ancak bu farklar çok belirgin değil. Karartılmış farlara sahip olan Avenger RT, 18 inçlik jantları, bagaj spoyleri ve arkadaki RT armasıyla kendini belli ediyor. İç mekandaysa, kırmızı dikişli, RT amblemli, ısıtmalı deri döşeme koltuklar, farklı tasarımlı göstergeler (devir göstergesi ortada) ve pedal takımı dikkat çekiyor. Avenger R/T'de ayrıca 30 GB sabit diskli 276 watt gücünde Boston Acoustic ses sistemine de yer verilmiş.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR