SEKTÖREL › Doğuş Otomotiv'den önemli açıklama...

Doğuş Otomotiv'den önemli açıklama...

29 Kasım 2015 / 21:09 Doğuş Otomotiv, VW Grubu motorlarının karıştığı emisyon kriziyle ilgili bir basın açıklaması daha yaptı...

Doğuş Otomotiv'den önemli açıklama...

Geçtiğimiz aylarda yaşanan emisyon krizi ile ilgili olarak VW Grubu ile iletişim halinde olduklarını açıklayan Doğuş Otomotiv, önemli bir basın açıklaması daha yayınladı. Açıklama şu şekilde;

"Volkswagen AG tarafından üretilen EA 189 motor tipine sahip dizel araçları kapsayan durum ile ilgili daha önce yaptığımız açıklamalarda, Doğuş Otomotiv olarak üretici firma ile konuyla ilgili kesintisiz bir iletişim halinde olduğumuz ifade edilmişti.

Volkswagen AG 25.11 tarihli basın açıklamasında; EA189 motor tipine sahip dizel araçlardaki emisyon sorununa yönelik KBA (Almanya Federal Motorlu Taşıtlar Dairesi) tarafından onaylanan teknik çözümün, Ocak 2016 tarihinden itibaren tüm pazarlarda uygulamaya alınmasının planlandığını bildirmiştir.

Avrupa pazarlarıyla eş zamanlı olacak şekilde Türkiye’de de gerçekleştirilecek uygulama ile etkilenen tüm araç sahipleriyle bağlantıya geçileceğini kamuoyuna saygıyla duyururuz."

ÇOK OKUNANLAR