SEKTÖREL › Doğuş Otomotiv'den VW açıklaması...

Doğuş Otomotiv'den VW açıklaması...

28 Eylül 2015 / 20:15 Doğuş Otomotiv, ABD'deki emisyon krizi ile ilgili ilk açıklamayı yaptı...

Doğuş Otomotiv'den VW açıklaması...

Doğuş Otomotiv, Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşanan Volkswagen krizi ile ilgili bir açıklama yayınladı. Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu imzasıyla yapılan açıklama şu şekilde:

"Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı (EPA)’nın yayınladığı bir rapora dayanarak Volkswagen’in 2008-2014 model bazı dizel araçlarının ABD çevre standartlarına uymadığını tespit etmesini takiben başlayan süreçle ilgili Doğuş Otomotiv olarak gelişmeleri yakından takip etmekte, konuyla ilgili Volkswagen Grubu ile sürekli temas halinde bulunmaktayız.

Türkiye distribütörlüğünü üstlendiğimiz Volkswagen Grubu, konuyla ilgili şu anda hızlı, şeffaf ve kararlı çok kapsamlı bir araştırma gerçekleştirmektedir. Tüm dünyada ve Türkiye'de etkilenen araçların detayı, Volkswagen AG'nin yürütmekte olduğu araştırma sonucunda belirlenecektir.

Bununla birlikte, VW AG’ den yapılan açıklama uyarınca  söz konusu durumdan etkilenen araçlar da dahil olmak üzere tüm araçlarımızın sürüş ve yol güvenliğine uygun olduğunu da belirtiriz."

ÇOK OKUNANLAR