MOTORSPORLARI › DS, Formula E'de markalar klasmanında lider

DS, Formula E'de markalar klasmanında lider

16 Nisan 2019 / 12:46 DS TECHEETAH Roma E-Prix'sinin ardında markalar klasmanında liderliğe yükselti.

DS, Formula E'de markalar klasmanında lider

2018/2019 ABB FIA Formula E Şampiyonası heyecanı bütün hızıyla devam ediyor. Şampiyona'ın önemli yarışlarından biri olan Roma E-Prix'sinde DS TECHEETAH pilotu André Lotterer sıralama turlarında sergilemiş olduğu performansla ilk cepten start almayı başardı. Lotterer'in takım arkadaşı Jean-Éric Vergne ise yaşamış olduğu süspansiyon sorunu nedeniyle 16. cepten start aldı. André Lotterer’in ikinci olduğu yarış sonunda DS TECHEETAH şampiyonanın markalar klasmanında liderliğe yükselirken, takım 27 Nisan 2019'da DS Automobiles ev sahipliğinde yarışacağı Paris E-Prix’si öncesi önemli bir avantaj elde etmiş oldu. 

DS TECHEETAH Pilotu André Lotterer yarış sonrası yapmış olduğu değerlendirmede:“Son derece karmaşık duygular içindeyim. Sıralama turlarında sergilemiş olduğum performansla ilk cepten start aldım. Kazanmak için oldukça istekliydim ve aslında bunun için gerekli olan otomobile de sahiptim. Lastiklerle ilgili yaşamış olduğumuz soruna bakmamız gerekiyor. Mitch ile iyi mücadele ettim aslında, ancak yarışın ortalarından sonra onu arkamda tutamadım. Temiz ve güzel bir yarış oldu. Genel olarak çok iyi durumdayız. Umarım en kısa zamanda ilk zaferimi de elde edebilirim. Şimdi her zamankinden daha istekliyim ve sezonun ikinci yarısının daha iyi geçeceğini düşünüyorum.” dedi. 

DS TECHEETAH Pilotu Jean-Eric Vergne ise:“Benim için oldukça zor bir gün oldu. Yaşamış olduğum teknik sorun nedeniyle sıralama turları umduğum gibi geçmemişti, ancak yine de iyi bir yarış çıkarttım. Aslında günün sonunda şampiyonaya liderlik ediyor olmalıydım. Önümüzde daha çok yarış var. Takım arkadaşım André elde etmiş olduğu ikincilikle çok kıymetli puanlar topladı. Yani genel olarak gayet iyi durumdayız. Ancak Paris’te podyuma çıkması gereken iki otomobile ihtiyacımız var. Bu çok harika olurdu.“ diyerek duygularını ifade etti.

DS Foto Galeri Tüm DS Foto Galerileri
ÇOK OKUNANLAR