MOTORSPORLARI › DS Techeetah şampiyonaya hızlı başladı...

DS Techeetah şampiyonaya hızlı başladı...

19 Aralık 2018 / 16:02 2018/2019 ABB FIA Formula E Şampiyonasının ilk ayağı Sudi Arabistan’da koşuldu

DS Techeetah şampiyonaya hızlı başladı...

DS TECHEETAH takımı 2018/2019 ABB FIA Formula E Şampiyonasına lider başladı. DS TECHEETAH takımının iki pilotu yarışa 5’inci ve 7’inci cepten başladılar. Yarışa hızlı bir başlangıç yapan ikili kısa sürede liderliğe tırmanmayı başarırken, teknik ihlal nedeniyle ceza alarak arka sıralara düştüler. İkili aldıkları ceza sonrası tekrar liderlik için mücadele ettiler. Formula E şampiyonu Jean-Eric ikinci sıraya yerleşirken takım arkadaşı Andre Lotterer yarışı 5’inci sırada tamamladı. Jean-Eric elde ettiği 2’ncilikle 18 ve Andre Lotterer elde ettiği 5’incilikle 11 puan alırken ikilinin puanlarının toplamı olan 29 üreticiler klasmanında DS TECHEETAH takımını 2018/2019 ABB FIA Formula E Şampiyonasında liderliğe yerleştirdi.

DS TECHEETAH Pilotu Jean-Eric Vergne yapmış olduğu değerlendirmede: “Yarış boyunca sağlamış oldukları destek için tüm ekip arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün sadece DS TECHEETAH takımının sezon boyunca sergileyeceği performansla ilgili küçük bir ön gösterimdi. Pistte otomobil sürmek çok eğlenceliydi, adeta bir bulut üzerinde yürümek gibiydi. FIA ve Formula E'nin, ATTACK MODE ile ilgili sunmuş olduğumuz geri bildirimleri değerlendirmiş olmasından dolayı memnuniyet duyuyorum. Mükemmel bir yarış oldu. Yenilikçi ve kendini geliştirmeye açık bir şampiyonanın parçası olmaktan gurur duyuyorum. Harika bir yarış çıkarttık ve sezonun ilk yarışı sonrasında üreticiler klasmanında lideriz. Daha fazla podyum hedefliyoruz. Şampiyonanın devamında da heyecan verici bir performans sergileyeceğimizden ve mükemmel bir yarış çıkartacağımızdan eminim. Elde etmiş olduğumuz bilgi birikimini özümseyerek aynı ruhla devam edeceğiz ve daha iyi bir yarış çıkartacağız.“

DS TECHEETAH Pilotu Andre Lotterer ise: “Bugün bazı sorunlar yaşadık, ama hızlıydık ve elde etmiş olduğumuz sonuçtan da memnun olmalıyız. Otomobili limitlerine kadar zorladık ve otomobil çok güzel cevap verdi. Elbette yaşadığımız sorunlar nedeniyle potansiyel bir zafer veya potansiyel bir double kaybetmiş olmak sinir bozucu, ancak çok kıymetli puanlar topladık ve bu şampiyonanın sonucu için çok önemli. Bugün için karışık duygular içerisindeyim, ama bu yarış bitti ve şimdi bir sonraki yarış olan Marakeş’e odaklanıyoruz.” dedi.

DS Foto Galeri Tüm DS Foto Galerileri
ÇOK OKUNANLAR