SEKTÖREL › Duster, Renault logosunu taktı

Duster, Renault logosunu taktı

21 Haziran 2011 / 22:08 Dacia ürün gamının yıldızı Duster, Renault logosuyla Arjantin ve Brezilya'da satışa sunulacak...

Duster, Renault logosunu taktı
Renault'nun Arjantin’deki Buenos Aires Fuarı’nda tanıtacağı Duster, markanın Brezilya’daki Curitiba fabrikasında üretilecek ve 2011’in son çeyreğinde Arjantin ve Brezilya’da satışa sunulacak. Renault Duster, Sao Paulo’daki Renault Design Amerika tarafından Amerika bölgesine özel bir tasarımla çıkarılıyor. Araçta krom ızgaralı bir ön yüz ile arkada kabartma harflerle yazılı “Duster” logosunu içeren krom kaplama bulunuyor.

Aracın adaptasyonu özellikle yerel normlara uygunluk açısından (çarpışma, motor, süspansiyon, lastikler…) Brezilyalı ve Arjantinli mühendisler tarafından gerçekleştirildi. Duster aynı zamanda Kolombiya’daki Medellin fabrikasında da üretilecek ve Mayıs 2012’den itibaren ticarileştirilecek.

Renault’nun Dünya Pazarlama ve İletişim Direktörü Stephen Norman: "Renault Duster, Latin Amerika pazarlarına gerçekten uyum sağlayan bir ürün. Rakiplerine göre çok daha cömert  boyutları ve mükemmel sürüş yetenekleri son derece şaşırtıcı. Özel iç mekan tasarımı, farklı renklerdeki ambiyans ve  döşemeleri ve ön panjuru ile bu özel versiyon, 4x4’ün demokratikleşmesini sağlayacak ve Brezilya ile Arjantin’deki müşterileri için Duster’i çok daha fazla erişilebilir kılacak. Gerçekten de, Renault için Amerika kıtasında, Duster’dan öncesi ve sonrasının olacağı söylenebilir. Renault markasının Amerika kıtasındaki yolculuğu son derece heyecanlı ve çok sayıda yeni hedeflerle dolu olmayı vaat ediyor. Arjantin’de Renault için bir sonraki hedef ilk defa yılda yüz bin araç satışını geçmek olacaktır. Bu hedefe yıl sonundan önce ulaşılacağını düşünüyorum" dedi.

ÇOK OKUNANLAR